Squla – platforma edukacyjna dla dzieci

Odkąd wszystkie moje dzieci zaczęły używać smarfonów, tabletów i komputerów zachodzę w głowę, jak to zrobić, żeby te zdobycze techniki traktowali nie tylko jako rozrywkę, ale również źródło poszerzania i pogłębiania wiedzy. Rozwiązaniem problemu mogłaby być platforma edukacyjna, których pełno jest w internecie. Ale jak wybrać właściwą, która będzie zgodna z programem nauczania, bezpieczna dla dzieci i wolna od reklam?

Czytaj dalej

10 pomysłów na zabawę na plaży dla dzieci

Pomysłów na zabawę na plaży może być bez liku, wystarczy uruchomić wyobraźnię, rozejrzeć się wokoło i trochę poruszać. Lepsze to niż bierne leżenie na ręczniku i smażenie się na słońcu. A dodatkowo świetnie spędzony czas z dziećmi, trochę edukacji i zdrowej rywalizacji. 

Czytaj dalej

Stroje karnawałowe – czym zaskoczyły mnie moje dzieci?

Stroje karnawałowe to z jednej strony pole do popisu, a z drugiej problem. Przeważnie my – matki mamy zagwozdkę i niezły ambaras, w co tu te dzieci ubrać? Pół biedy, kiedy nasza latorośl wymyśli postać kowboja czy księżniczki. Strój można skompletować we własnym zakresie, a taką postać wszyscy znają z bajek czy filmów. Gorzej, gdy pomysł jest niestandardowy i wykraczający poza polityczną poprawność. No właśnie, w tym roku moi synowie wprost mnie zastrzelili. Obaj. Nie uwierzycie, za kogo chcieli się przebrać!

Czytaj dalej

Przyznać się do winy

Każdemu z nas ciężko przyznać się do winy. Boimy się reakcji osób, których mogło dotknąć nasze zachowanie i często brakuje nam odwagi, żeby stanąć z nimi oko w oko i powiedzieć jak było. Przecież może być bardzo nieprzyjemnie i czasem wygodniej jest iść w zaparte i nie powiedzieć prawdy. W przypadku dzieci chcemy być idealni i nieomylni. A tymczasem umiejętność przepraszania i przyznania się do błędu wzmacnia nasz autorytet w oczach dziecka. Mi się jednak przydarzyła odwrotna sytuacja.

Czytaj dalej

Zadania domowe nie mają wpływu na wyniki w szkole

Zadania domowe nie mają sensu? Nauczyciele są w błędzie? Niemożliwe, wydaje się. A jednak! Frustracja rodziców i obserwacje uczniów wskazują, że tak właśnie jest.  Kiedy przeczytałam kilka artykułów w internecie na ten temat, zmienił się mój stosunek do dodatkowej porcji nauki, którą moje dzieci muszą przyswoić w domu (i ja niestety też).

Czytaj dalej