Tata daje radę, czyli ojcostwo nie takie jest proste

Muszę powiedzieć, że tata daje radę w naszej rodzinie, choć nie obchodzi się bez wpadek. Stara się nie wymigiwać od obowiązków i wychowania dzieci, jednak różnie to czasem wychodzi. Wszak nie jest prosto być ojcem, zwłaszcza, że wiele rzeczy odbywa się z dala od niego. Dlatego Dzień Ojca to dobra okazja, żeby wspomnieć na blogu mojego męża, Ojca Moich Dzieci, Wielkiego Nieobecnego (ale tylko ciałem) i Mistrza Drugiego Planu. 

Czytaj dalej

Prezent dla Niego pod choinkę – moje pomysły

Prezent dla Niego, czyli dla mojego męża, to u nas zawsze największy problem. Ja sobie zwykle jakoś radzę, bo wiem, czego mój partner życiowy aktualnie potrzebuje, ale moja rodzina ma mega zagwozdkę. W tym roku pewnie niewiele im pomogę, ale może podpowiem Wam, co można kupić facetowi pod choinkę lub na inne okazje, bazując na moich zakupach z poprzednich lat.

Czytaj dalej

Tata też jest ważny! Jak zostawić dziecko z tatą i nie zwariować?

Tata też jest ważny dla dziecka. Tymczasem przeciętny mężczyzna spędza z dzieckiem tylko kilka minut dziennie! Mój mąż, jako że pracuje poza domem, niestety również zalicza się do tej grupy. Dlatego, jeśli jest taka konieczność, nie waham się zostawić go samego z dziećmi. Mimo że jako mama zawsze uważałam, że wszystko zrobię lepiej. I że zwykle trudno mi pozbyć się myśli, że może coś pójdzie nie tak albo że nie dadzą sobie beze mnie rady. Jak więc zostawić dziecko z tatą i nie zwariować?

Czytaj dalej

Gniazdo, czyli męski sposób składania ubrań

Ten widok zawsze mnie doprowadza do szału. Leżące w nieładzie ciuchy w łazience. Rozrzucone wkoło lub, wręcz przeciwnie, złożone w kupkę – skarpetki schowane w nogawkach zwiniętych w harmonijkę spodni, a w spodniach gacie. Nie wiedziałam, że to ma swoją nazwę. Gniazdo, czyli męski sposób składania ubrań.

Czytaj dalej

W czym tata jest lepszy od mamy w naszym domu

W czym tata jest lepszy od mamy w naszym domu? Ano ma kilka talentów, z którymi mama niewątpliwie nie ma się co równać. Czasem mamę zawstydza swoimi zdolnościami, a czasem wkurza swoją niepoprawnością. No, ale bez taty na pewno byłoby nudno, bo kto, jak nie on, robi w domu tyle zamieszania?

Czytaj dalej