Filmy do obejrzenia ze starszymi dziećmi (10-15 lat)

0 555

Traktorki dla dzieci, zabawki rolnicze. Traktorki Rolly Toys. Brykacze.pl - sklep z zabawkami.

Kiedy starsi chłopcy podrośli, bajki animowane trochę im się znudziły. Zaczęli oglądać produkcje wątpliwej jakości z pościgami, kosmitami albo superbohaterami. Postanowiłam pokazać im lepsze kino, aktorów z najwyższej półki, zapoznać z muzyką filmową i po prostu fajnymi historiami. Poszukiwanie tytułów wartych uwagi wcale nie było takie łatwe, zwłaszcza, że nie lubię filmów typowo familijnych, bardziej dla dzieci niż dorosłych. Chciałam, żeby to był seans ciekawy dla wszystkich i tych starszych, i młodszych, którzy dopiero poznają co to X muza. Oto filmy do obejrzenia ze starszymi, na których nie będziecie się nudzić.

Ogólnie rzecz biorąc, mam problem z filmami dla dzieci. Nie lubię dubbingu i animacji, a filmy fabularne często są infantylne lub powtarzane przez wszystkie telewizje milion razy. Dlatego nie polecę Wam w tym zestawieniu wszystkich superprodukcji animowanych czy znanych wszystkim filmów familijnych takich jak “Uwolnić orkę” czy “Kevin sam w domu”. Wybieram raczej tytuły, które są ciekawe i dla nas – dorosłych, i dla dzieci. A odkąd mamy Netflixa, biblioteka filmowa jest na wyciągnięcie ręki. Niestety, wśród tysięcy tytułów wcale nie jest łatwo znaleźć ten, który warto obejrzeć. Spróbuję Wam w tym pomóc.

Filmy o dzieciach, które pokonały przeciwności losu

Billy Elliot

Uwielbiam ten film i kiedy zaczęłam pokazywać chłopakom produkcje z mojej listy, ten był pierwszy. To historia o pasji, która zwyciężyła mentalność, tradycję i obyczajowość małego miasteczka. Billy Elliot to chłopiec, który wychował się w skromnej rodzinie, w której ojciec, tak jak wielu innych mieszkańców miasteczka, jest górnikiem. Czasy są trudne, bo kopalnie zamykają, więc ojciec i brat Billy’ego zajęci są strajkami. Chłopiec chodzi na lekcje boksu i to ma mu pomóc stać się mężczyzną. Jednak jego interesuje balet. Czy ojciec zaakceptuje jego wybór i jak się to skończy – obejrzyjcie koniecznie!

Cudowny chłopak

Ten film widział mój średni syn, a ja czekam aż gdzieś na niego trafię i pokażę reszcie rodziny. Bohaterem jest chłopiec, który od urodzenia ma zdeformowaną twarz. Nigdy nie chodził do szkoły i miał niezliczoną ilość operacji, łączącymi się z pobytami w szpitalu. Teraz zaczyna się jego pierwszy dzień nauki. Budzi to strach u rodziców i przede wszystkim w małym Auggiem, który z otwartą przyłbicą musi stawić czoła szkolnej dżungli. Nie będzie to łatwe.

Był sobie chłopiec

To taki rodzaj komedii, który bawi wszystkich, bez względu na wiek. Poza tym, co by nie mówić, jak już gra Hugh Grant, to zwykle film jest wart uwagi. A tu gra jedną z moich ulubionych ról, a scena z “Killing me softly” skradła moje serce!

Bohaterem jest Will, który przez całe życie nie pracował, bo dochody przynosiły mu tantiemy z kolędy skomponowanej przez jego ojca. Beztroskie życie, brak stresu i problemów, tak mniej więcej mijał mu czas. Akcja zaczyna się w momencie, kiedy Willy odkrywa, że warto byłoby zacząć spotykać się z samotnymi matkami. Tak trafia do grupy wsparcia, gdzie poznaje piękną Susie, z którą wszystko zaczyna się dobrze układać, aż do momentu, gdy pojawia się jej ekscentryczna przyjaciółka i jej syn Marcus. Marcus od początku nie wzbudza sympatii Willa, bo jest po prostu antypatyczny. Niemodne ciuchy, dziwna fryzura, bladość skóry – wszystko to sprawia, że chłopak nie jest lubiany. Ma jednak duży problem w postaci depresji swojej mamy, która targnęła się nawet na swoje życie. Chłopak zaczyna nachodzić Willa i choć ten początkowo nie chce mieć z nim nic wspólnego, w końcu nawiązuje nić przyjaźni z tym dziwnym chłopcem.

Bardzo fajny film, do obejrzenia z całą rodziną, o przyjaźni, o problemach, o samotności. Film ciepły, czasami śmieszny, a czasami traktujący o poważnych sprawach. Wart obejrzenia.

Surferka z charakterem

To z kolei film o dziewczynie, która trenuje surfing i osiąga w tym sporcie sukcesy. Niestety, na skutek ataku rekina bohaterka traci rękę i odtąd jej życie zmienia się o 180 stopni. Jednak nie byłoby filmu, gdyby tak łatwo się poddała. Na przekór przeciwnościom Bethany podnosi się z załamania i wychodzi naprzeciw nowym wyzwaniom. Wraca do sportu i ponownie staje w szranki z dawnymi rywalkami.

Bardzo fajny film o tym, że kalectwo to nie koniec świata, że da się żyć z różnymi niepełnosprawnościami, że można zdobywać świat nawet bez ręki. Film oparty na faktach.

Akeelah i jej nauczyciel

To bardzo fajny, motywujący film o czarnoskórej dziewczynce Akeelah Anderson, która miała talent do ortografii. Pomimo sprzeciwu mamy, Akeelah bierze udział w kilku konkursach ortograficznych, do których przygotowuje ją tajemniczy nauczyciel, dr Larabee. Dzięki swoim umiejętnościom, ciężkiej pracy i żmudnym przygotowaniom Akeelah otrzymuje szansę rywalizowania w krajowym konkursie ortograficznym – najbardziej prestiżowym tego rodzaju turnieju na świecie.

O chłopcu, który ujarzmił wiatr

Film niedawno pojawił się na Netflixie, więc można go zobaczyć z dziećmi. Akcja dzieje się w głębokiej Afryce, w małej wsi, gdzie mieszka główny bohater ze swoją rodziną. Jego ojciec łoży na szkołę dla niego, więc chłopak podejmuje edukację i jest z tego powodu bardzo szczęśliwy. Niestety, wkrótce w rodzinie brakuje pieniędzy. Nadchodzi susza, brakuje plonów, które dają środki do życia, brak jest pomocy od państwa, ludziom grozi głód. Problemem jest woda i nawadnianie pól. Kiedy już nie ma nadziei, chłopak wpada na pomysł zamontowania wiatraka, który by produkował prąd, a ten poruszył pompę. Trzeba tylko namówić ojca, aby oddał swój rower, jedyny środek lokomocji, na części do tego niepewnego projektu.

Film pokazuje realia życia w afrykańskich wsiach, biedę i próby radzenia sobie w tych ciężkich warunkach do życia. Trudno też było wyobrazić sobie moim dzieciom, że można się cieszyć z chodzenia do szkoły, że ktoś może sobie tylko pomarzyć o zdobywaniu wiedzy. Fajne jest życie, kiedy ma się wszystko podane na tacy. Film oparty na prawdziwej historii.

Filmy biograficzne

Lubimy filmy biograficzne, bo pokazują czyjeś ciekawe życie, proces dojścia do sukcesu, trudną walkę z przeciwnościami. Bardzo fajnie oglądało nam się film o życiu Walta Disneya, który przebył długą drogę i pełną przeciwności, aby osiągnąć zamierzony cel. To był człowiek, który mimo braku pieniędzy i dobrej passy nigdy się nie poddał. Ciekawym odkryciem był też dla mnie wspólny seans z filmem “Królowa”, który zainteresował moich synów na tyle, że obejrzeli tę produkcję do końca. Poniżej lista innych filmów biograficznych, które obejrzeliśmy lub mamy w planie obejrzeć:

Pele. Narodziny legendy

Lekki film familijny o historii brazylijskiej legendy futbolu – Pelego. Jako 17-latek zdobył dwie bramki dla Brazylii w finale Pucharu Świata w 1958 roku, dając historyczne zwycięstwo swojemu krajowi. Trudne dzieciństwo i bieda nie przeszkodziły piłkarzowi wykształcić swój własny styl i zdobyć sławę. Lubimy takie filmy o żywych legendach, ludziach, którzy pokonali przeciwności losu i doszli tak daleko. Super film dla chłopaków i miłośników piłki nożnej, ale nie tylko.

Walt Before Mickey

Film obejrzeliśmy całą rodziną, bo postać jest znana wszystkim, dzięki filmom i animacjom powstałym pod marką Walta Disneya. Ale nie każdy wie, jak trudna była droga do osiągnięcia tak dużego sukcesu. Ciekawe było to, jaką drogę pokonał bohater i ile determinacji musiał mieć w sobie, aby osiągnąć sukces. Bardzo fajny film o niepoddawaniu się i konsekwentnym dążeniu do celu mimo przeciwności.

Wielki Mike

Film opowiada prawdziwą historię o życiu czarnoskórego, potężnie zbudowanego chłopaka – Michaela Ohera, który z powodu dysfunkcyjnej rodziny stał się bezdomny. Zaopiekowała się nim rodzina Tuohy, co pozwoliło mu rozwijać swój talent w lokalnej drużynie futbolowej. Opieka i prawdziwy dom sprawił, że Michael zaczął lepiej się uczyć, a z czasem został jednym z lepszych obrońców, którym zainteresowały się zawodowe kluby grające w lidze NFL. Film jednak opowiada o jego karierze jakby z boku, tu ważne są emocje, rodzinna więź, stawanie na nogi dzięki pomocy obcych ludzi, którzy z czasem stają się dla Michaela prawdziwą rodziną. Świetna rola Sandry Bullog, która grała rolę przybranej mamy Michaela.

Królowa

Ten film to prawdziwa niespodzianka w tym zestawieniu i dowód na to, że dobre filmy zawsze się obronią, nawet z taką tematyką.

Kiedy film pojawił się na Stopklatce nawet nie zawołałam chłopaków. No bo jak? Będą oglądać film o królowej Elżbiecie II? A jednak. Zeszli na dół i jak usiedli, tak zostali do końca, śledząc z zainteresowaniem historię brytyjskiej rodziny królewskiej w czasie, kiedy w wypadku zginęła księżna Diana. Film pokazał kryzys wizerunkowy, jaki wywołała postawa królowej w obliczu tej tragedii, jej przełamywanie się i próba zrozumienia reakcji Brytyjczyków, której się nie spodziewała. Z pomocą przychodzi jej Tony Blair, ówczesny premier, który próbował znaleźć ścieżkę dialogu pomiędzy królową a społeczeństwem. Wspaniała rola Helen Mirren.

Prawdziwa historia

To historia o konstruktorze amatorze, który w swoim garażu postanowił zbudować pojazd, którym pobije rekord prędkości. Wydaje się to nieprawdopodobne i bez szans przy innych rywalach i ich pojazdach. Jednak przez cały film trzymamy kciuki, aby mu się udało…

Mamy tu i prawdziwą historię, i super aktora, i szybkie fury, czyli wszystko to, co się spodoba chłopakom. Polecam ten film ze względu na świetną rolę Anthony’ego Hopkinsa.

Patch Adams

Uwielbiam wszystkie filmy z Robinem Williamsem, bo po prostu są dobre. Więc, jak znalazłam Patcha Adamsa na Netflixie, od razu zawołałam chłopaków na seans. No i trochę się pośmialiśmy, a trochę popłakaliśmy. Cudny film!

Patch Adams po nieudanej próbie samobójczej i pobycie w psychiatryku postanawia zostać lekarzem. Odkrywa w sobie dar do pomagania ludziom i to próbuje realizować również na studiach. Tu jednak zderza się ze skostniałym systemem, gdzie pacjent traktowany jest przedmiotowo, jako ciekawy przypadek. Adams, mimo sprzeciwu przełożonych, realizuje swoja terapię śmiechem na oddziale dla dzieci chorych na nowotwór, spełnia marzenia starszych ludzi przewlekle chorych, próbuje nawiązać kontakt z pacjentem “trudnym”, którego wszyscy się boją. Z czasem swoim poczuciem humoru i takim ludzkim podejściem do chorych zaraża coraz więcej osób.

Co ciekawe, w czasie kręcenia filmu, ekipa współpracowała z fundacją spełniającą marzenia dzieci chorych na raka, i one właśnie zagrały z Robinem Williamsem w scenach ze szpitala.

Filmy przygodowe i fantasy

Część filmów przygodowych pamiętam z dzieciństwa. Chodziłam na wszystkie tego typu produkcje do kina w naszym miasteczku. Ale, o dziwo, moje dzieciaki nie znały Indiany Jonesa, który ani trochę się nie zestarzał, ani historii o E.T. Za to przejrzeli wszystkie produkcje Marvela o superbohaterach, całą serię Star Wars, Piratów z Karaibów, Harrego Potera i trylogię “Władca pierścieni”. Postanowiłam więc pokazać im trochę klasyki.

Indiana Jones

“Indiana Jones i ostatnia krucjata”, “Indiana Jones i Świątynia Zagłady” oraz “Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki” to kino przygodowe na najwyższym poziomie – jedne z najlepszych w historii kina. Mamy tu i brawurę, i historię, i dobry humor, i efekty specjalne, dzięki czemu produkcje ogląda się z zapartym tchem. Głównym bohaterem jest archeolog Indiana Jones, a właściwie dr Henry Walton Jones Jr. w którego wcielił się Harrison Ford. Jest on poszukiwaczem skarbów, który wplątuje się w różne niesamowite historie, aby zdobyć bezcenne artefakty, mistyczne przedmioty, w których drzemie magia. Raz jest to Arka Przymierza, raz kamienie Sankary, a raz Święty Graal. Dobra zabawa gwarantowana!

Kopalnie Króla Salomona

Jest kilka ekranizacji tego tytułu. Ja oglądałam z Richardem Chamberlainem i Sharon Stone, ale jest nowsza produkcja z 2004 roku, której nie widziałam, a w której gra Patrick Swayze. Nie wiem, który film jest lepiej nakręcony, ale swoim dzieciom zaproponowałabym chyba ten nowszy. Jeszcze go nie oglądaliśmy, czekamy aż pojawi się w telewizji lub na Netfixie.

Awanturnik i poszukiwacz przygód Allan Quatermain zostaje wynajęty przez Elizabeth Maitland, żeby odnalazł on jej ojca, poszukiwacza legendarnych Kopalni Króla Salomona, zaginionego w niebezpiecznych rejonach Afryki. Otrzymuje ona od ojca tajemniczą mapę i instrukcję do kogo ma się zwrócić w razie niebezpieczeństwa. Ślad prowadzi do Domu Izydy – gdzie ojciec miał obejrzeć ciekawą figurkę z symbolami kananejskimi.

Powrót do przyszłości

Jak chłopcy odkryli tę serię o zwariowanym naukowcu i przenoszeniu się w czasie, zwariowali. Bo to bardzo fajna seria i dobrze się ją ogląda mimo upływu lat. Dr Emmett Brown konstruuje wehikuł czasu i wysyła w przeszłość Marty’ego McFly. Ten staje oko w oko ze swoimi rodzicami, kiedy byli młodzi, co rodzi śmieszne perypetie. W następnej części bohaterowie przenoszą się do niedalekiej przyszłości, a w kolejnej na Dziki Zachód. Na pewno nudy tu nie ma, a wystrzałowy samochód robi dobrą robotę – chłopaki mieli świetną zabawę!

E.T

To kolejny kultowy film z mojego dzieciństwa. Ciężko było go upolować w telewizji, ale został odkopany na Netflixie, niestety z okropnym dubbingiem. Jednak historia o sympatycznym ufoludku skradła serca moich dzieci. Uśmialiśmy się po pachy, trochę wzruszyliśmy, a ja trochę przeniosłam się w czasie. Dobre kino i must see prawdziwego kinomana.

Niekończąca się opowieść

Pamiętacie tego wielkiego psa i niesamowitą piosenkę Limahla z tego filmu? To kolejny klasyk w tym zestawieniu. Jeszcze go nie pokazałam dzieciakom, ale jak tylko pojawi się w telewizji na pewno zrobimy sobie familijny seans.

Niekończąca się opowieść to taka baśń, w której chłopiec o imieniu Bastian wchodzi w posiadanie książki, która przenosi go do świata fantazji. Dzięki niej Bastian przenosi się w krainę wyobraźni, której właśnie grozi zagłada… Mały chłopiec okaże się wkrótce jedyną osobą, która może uratować piękną księżniczkę…

Willow

Teraz mamy “Władcę Pierścieni”, a kiedyś był “Willow” – jeden z nielicznych filmów z gatunku fantasy w tamtych latach. Ja oczywiście, jako dziecko, byłam na tym w kinie.

Willow to główny bohater – karzeł, który znajduje niemowlę. Jest to dziewczynka i nic nie byłoby w tym dziwnego, gdyby nie fakt, że zła królowa Bavmorda każe zgładzić wszystkie nowo narodzone dzieci płci żeńskiej. Legenda głosi bowiem, że pokonać ją może nowo narodzone dziecko, przyszła czarodziejka i księżniczka. Willow postanawia zwrócić niemowlę matce i w tym celu udaje się w podróż, podczas której przeżywa wiele przygód.

Wspaniały świat baśni i magii, karły, ludzie i smoki, wspaniali aktorzy i muzyka – koniecznie pokażcie ten film dzieciakom.

Filmy, w których grają zwierzęta

Mój przyjaciel Hachiko

Profesor Parker Wilson prowadzi spokojne życie. Codziennie dojeżdża do pracy kolejką, mieszka z żona i córką w pięknej willi z dala od zgiełku. Aż pewnego dnia spotyka na dworcu psa, po którego nikt się nie zgłosił. Początkowo próbuje go oddać, znaleźć właściciela, ale pies kradnie mu serce. Staje się jego wiernym przyjacielem i towarzyszem, który codziennie czeka na niego na stacji.

Ależ to jest wyciskacz łez! Piękny film o lojalności i bezwarunkowej miłości psa do człowieka. Do obejrzenia z całą rodziną.

Koń Wodny: Legenda Głębin

Akcja filmu dzieje się w czasie drugiej wojny światowej, szkockim majątku, gdzie mieszka chłopiec o imieniu Angus. Znajduje on na brzegu położonego nieopodal jeziora duże jajo. Wkrótce wykluwa się z niego stwór, który przypomina trochę fokę, a trochę dinozaura. Chłopiec ukrywa stworzenie przed matką, ale wkrótce, z powodu jego rozmiarów, staje się to niemożliwe. Crusoe zostaje wypuszczony do jeziora. Niestety trwa wojna, a jezioro zostaje ostrzelane…

Kolejny wieczór spędzony z dziećmi przy bardzo fajnym familijnym filmie dostępnym na Netflixie.

Bella i Sebastian

Domeną tego filmu oprócz ciekawej historii, są przepiękne zdjęcia. Akcja filmu rozgrywa się w pięknych plenerach pewnej alpejskiej wioski – co widać zresztą w trailerze. Bohaterem jest ośmioletni Sebastian, który jest trochę samotny. Pewnego dnia zaczynają krążyć plotki, że w okolicy pojawiła się bestia, która pożera zwierzęta. Okazuje się, że to nie bestia, ale zdziczały i zaniedbany pies. Sebastian przygarnia psa i zaprzyjaźnia się z nim. Miejscowi jednak nie odpuszczają i nadal chcą pozbyć się szkodnika. W tle rozgrywa się II wojna światowa.

Dramaty

Stowarzyszenie umarłych poetów

To jest jeden z kultowych filmów, które chciałabym pokazać chłopcom. Na razie nie mogę na niego trafić, ale pewnie kiedyś gdzieś go puszczą.

Kto nie wie, to jest to historia o nauczycielu, bardzo nieszablonowym, inspirującym, charyzmatycznym nauczycielu. Akcja ma miejsce w szkole dla chłopców z tradycjami i zasadami. Tam pojawia się John Keaton i wnosi w skostniałe mury ducha poezji, zaraża miłością do życia, uczy samodzielnego myślenia. Pod jego wpływem uczniowie zakładają tajne Stowarzyszenie Umarłych Poetów.

Chyba wszyscy chcieliby mieć tak wspaniałych, porywających nauczycieli. Którzy zarażają wiedzą, inspirują młodych i pokazują, że lekcje nie muszą być nudne. Dlatego ten film tak się wszystkim podoba, bo chyba po prostu tęsknimy za takimi pedagogami.

Młodzi gniewni

To kolejny film o inspirującym nauczycielu. Michelle Pfeiffer gra tu byłą oficer marines, która podejmuje pracę w szkole. Trafia do jednej z najgorszych klas, pełnej czarnoskórej młodzieży. Początkowo jest traktowana jako wróg, ale z czasem zdobywa zaufanie swoich uczniów i pomaga im odnaleźć się w trudnej rzeczywistości, stawić czoło problemom, powalczyć o marzenia. Film oparty na faktach.

Forrest Gump

Kto nie słyszał o Forreście Gumpie? Chyba nikt, bo już nawet moi synowie usłyszeli. Obejrzeliśmy ten niesamowity film z super rolą Toma Hanksa i chłopcy byli pod wrażeniem tej historii.

Mowa w filmie o chłopcu z niskim ilorazem inteligencji, który dzięki swojej matce, która wierzyła w jego możliwości, szedł przez życie bez kompleksów. Znajdował się w centrum wydarzeń politycznych, spotykał znane osobistości, był bohaterem wojennym. Nigdy jednak nie zapomniał o swojej miłości do przyjaciółki Jenny Curran. O swoim życiu opowiada przypadkowo spotkanym osobom na ławce w parku.

Film nieszablonowy, wzruszający i skłaniający do myślenia.

Co gryzie Gilberta Grape’a

Na głębokiej, sennej prowincji mieszka główny bohater Gilbert Grape i nie ma lekko. Ojciec popełnia samobójstwo, matka jest chorobliwie otyła i nie opuszcza domu, brat upośledzony umysłowo, a siostra przechodzi okres dojrzewania. Głową rodziny staje się więc Gilbert, który bierze nadgodziny, żeby na wszystko wystarczyło. Rodzina jest dla niego i obciążeniem, i czymś wartościowym. Wszystko się zmienia, gdy w miasteczku zatrzymują się dwie turystki. Jedna z nich, Becky, zmienia życie głównego bohatera.

W filmie pierwsze kroki stawiały takie gwiazdy jak Johnny Depp, Leonardo DiCaprio i Juliette Lewis i chociażby dlatego warto zobaczyć ten film.

Dunkierka

Film wojenny wbijający w fotel. Rok 1940, plaża w Dunkierce, na której tłoczy się 400 tys. angielskich żołnierzy, czekając na statki, które zabiorą ich do domu. pomoc nie nadchodzi, a oni stają się łatwym celem dla wroga. Na wezwanie reagują prywatni właściciele statków i jachtów, którzy płyną z Anglii, by ratować żołnierzy.

Film niesamowicie zrealizowany, piękne zdjęcia, choć pokazujące okropieństwa wojny. Syn obejrzał ten obraz w szkole, w ramach lekcji historii, i drugi raz ze mną na Netflixie. Bardzo nam się podobał.

Komedie

Czasem mamy ochotę się pośmiać i szukamy fajnych komedii. Nie będę tu się rozpisywać, ale ostatnio leciały wszystkie odcinki żandarma z genialnym Louisem de Funes, i wszyscy oglądaliśmy, zaśmiewając się po pachy. A myślałam, że mnie już nie śmieszy ta seria, a co dopiero moich synów. Myliłam się! Oglądaliśmy też “Kingsajz”, który jest fajną komedią, ale nie do końca zrozumiałą przez dzieci. Podobnie rzecz się ma z “Seksmisją” (choć nie wiem, czy ten film nie jest od 16 lat). Stare polskie komedie też robią dobrą robotę, zwłaszcza “Jak rozpętałem II wojnę światową” i seria “Sami swoi”, jednak są to dla moich dzieci tak odległe klimaty, że nie do końca potrafią się wczuć w realia tamtych lat. Zawsze się też sprawdza Rowan Atkinson, którego już rozpoznaje nawet nasz najmłodszy syn. Poza tymi filmami mam jeszcze kilka innych propozycji:

Złap mnie, jeśli potrafisz

Film jest oparty na prawdziwej historii Franka Abagnale’a, najmłodszej osoby w historii, która znalazła się na liście najbardziej poszukiwanych przestępców FBI. Był to bardzo niezwykły złodziej, który wcielał się w przedstawicieli różnych zawodów. Był pilotem, lekarzem, asystentem prokuratora. Za każdym razem fałszował dokumenty i czeki. Jego tropem zaczął podążać agent Carl Hanratty, który za swój życiowy cel obrał sobie złapanie Franka. Ten duet grany przez Toma Hanksa i Leonardo di Caprio sprawia, że film ogląda się z przyjemnością.

Pani Doubtfire

Po niefortunnym rozwodzie Daniel Hillard (Robin Williams) dowiaduje się, że jego była żona (Sally Field) poszukuje gosposi. Bez namysłu podejmuje tę pracę, żeby być bliżej dzieci. To trochę jak akt desperacji, tym bardziej, ze wymaga to niesamowitej charakteryzacji. Przecież nikt nie może poznać, że gosposia to tak naprawdę ojciec i były mąż. Mimo dużego biustu i obfitych bioder Robin Williams zachowuje właściwą sobie witalność, a jego poczucie humoru przekracza wszelkie granice. To oczywiście prowadzi do różnych perypetii i kłopotów. Świetna komedia familijna, której, o zgrozo, jeszcze nie widziały moje dzieciaki. Niebawem to nadrobimy!

Good Bye Lenin

Matka Aleksa to prawdziwa komunistka, która mieszka wraz z synem w Berlinie. Akurat popada w śpiączkę, gdy upada mur berliński i rzeczywistość zmienia się o 180 stopni. Gdy wraca do przytomności, lekarze odradzają dużych emocji, syn więc, pragnąc oszczędzić jej szoku, przygotowuje mistyfikację.

Film nie dość, że jest fajną komedią, to jeszcze pokazuje jak wyglądała rzeczywistość w czasie komuny. Kiedy opowiadam dzieciakom o tych czasach, trudno im sobie wyobrazić, jak to mogło wyglądać. W filmie widać zderzenie tych dwóch światów.

Może ci się również spodobać

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.