Gdzie zorganizować urodziny dla dziecka 6-10 lat

4 21 204

Traktorki dla dzieci, zabawki rolnicze. Traktorki Rolly Toys. Brykacze.pl - sklep z zabawkami.

Gdzie zorganizować urodziny dla dziecka – to pytanie, które zawsze sobie zadaję, gdy zbliża się termin urodzin moich dzieci. Czasem chłopcy przychodzą z gotowymi pomysłami, bo w szkole  pojawiają się mody na różne miejsca, w których organizowane są przyjęcia urodzinowe, a czasem ja usłyszę od innych rodziców o ciekawych ofertach, które mogłyby się spodobać moim dzieciom. Wiele miejsc już mamy przetestowanych, więc przedstawię Wam sporą pulę pomysłów na udane urodziny.

Na co zwrócić uwagę wybierając miejsce na urodziny?


Decydując się na miejsce imprezy dla mojego dziecka i jego przyjaciół zastanawiam się nad wieloma czynnikami, które mogą wpłynąć na jakość zabawy, obecność gości i kwotę, jaką będę musiała zapłacić za tę przyjemność. Na co zwracam uwagę?

 • Cena – to jest główny czynnik, który wpływa na to, że urodziny odbędą się w danym miejscu. Zwykle kalkuluję tak, aby impreza nie kosztowała więcej niż 500-600 zł, choć z dodatkami może wyjść czasem więcej. Dlatego ważne dla mnie jest to, co w tej cenie się mieści. Czasem jest to tylko zabawa, a czasem tort, napoje i przekąski.
 • Lokalizacja – to kolejny ważny element, który może wpłynąć na przybycie gości. Osobiście nie lubię, gdy impreza odbywa się na drugim końcu miasta i muszę jechać tam godzinę, a potem znaleźć sobie jakieś zajęcie, żeby po dwóch godzinach odebrać dziecko.
 • Dzień i godzina – staram się nie organizować urodzin w piątek po południu, kiedy są korki i ciężko jest przebić się przez miasto, albo w porze obiadowej. Często rodziny lubią spędzać weekend poza miastem, więc odbywająca się impreza w środku dnia może wpłynąć na rozkład całego weekendu. Staram się nie wstrzelić w długi weekend lub w niedzielę rano, kiedy jest sezon komunijny i może się zdarzyć, że część gości nie przybędzie z powodu innych, rodzinnych uroczystości. W zależności od wieku dzieci trzeba też pomyśleć, czy godziny wieczorne nie będą zbyt wyczerpujące albo nie starczy czasu na naukę na poniedziałkowy sprawdzian. Z tego samego powodu rezygnuję z terminów w środku tygodnia.
 • Kącik dla rodziców – wybierając miejsce imprezy dla dziecka, staram się znaleźć takie, gdzie znajdzie się kącik również dla rodziców, którzy te 2-3 godziny będą mogli spędzić na pogaduchach z innymi rodzicami. Nie wszyscy mają gdzie się podziać w tym czasie, a część z nich to też nasi znajomi, więc miło jest wypić kawę i zaprosić na ciasto, a przy okazji pogadać o naszych pociechach w jakimś wygodnym i przeznaczonym do tego celu miejscu.
 • Co trzeba ze sobą zabrać – w niektórych miejscach wszystko jest przygotowane: od kubków i talerzyków, patery i noża do tortu aż po obrus i odpowiedni wystrój, a w niektórych o wszystko to trzeba zadbać samemu, co wiąże się z dodatkowymi kosztami i dodatkowym problemem na głowie.
 • Temat imprezy – staram się tak dobrać miejsce i temat urodzin, żeby dzieci wyszły zadowolone i żeby się nie nudziły. Wiadomo, że chłopców nie wyślę na imprezę, gdzie tematem przewodnim będzie przygotowanie biżuterii, starszych do kulkolandii, a młodszych na kręgle, bo mogłyby nie unieść kuli. Czasem też różne tematy przewijają się przez urodziny kolegów z klasy i któraś z kolei impreza w tym samym miejscu mogłaby być już nudna.
 • Opinie – sprawdzam, co inni rodzice mówią o danym miejscu, czy polecają, jak oceniają. Niekiedy miejsce jest fajne, a organizacja i zaangażowanie pracowników słabe albo na miejscu okazuje się, że atrakcji jest za mało, a dzieci się nudzą.

Gdzie zorganizować urodziny dla dziecka 6-10 lat?


Moje pomysły i miejsca odpowiednie dla dzieciaków z klas 1-4 znajdziecie poniżej. Część z nich przetestowaliśmy, a w niektórych byliśmy gośćmi, więc podzielę się z Wami moją subiektywną oceną atrakcji. Pod każdym pomysłem znajdziecie linki do przykładowych miejsc, w których dana atrakcja jest organizowana. Są to tylko niektóre miejsca, bo trudno by było przeczesać cały internet, ale może i tak będzie to dla Was pomocne. No to startujemy!

1. Aquapark

W Aquaparku organizowaliśmy urodziny dwukrotnie i kilka razy byliśmy tam na urodzinach. W cenie, która wynosiła ok. 500 zł za 10 dzieci była opieka instruktora i animatora, poczęstunek, napoje i tort (w innych aquaparkach cena waha się od 350 do 500 zł za 10 osób, 2-3 godz. zabawy i podobne atrakcje). Dzięki temu nie musiałam się o nic martwić, oddawałam dzieci pod opiekę pracowników aquaparku i miałam 2 godziny wolnego (rodzice nie muszą wchodzić na basen).

Plusy
– dzieciaki uwielbiają basen i zabawy w wodzie
– aquapark jest sam w sobie wielką atrakcją
– zabawy w wodzie (bitwa wodna, zjeżdżalnie, gry i zabawy)
– zwykle w aquaparkach są bary z jedzeniem i piciem
– gotowe zaproszenia dla gości

Minusy
– nie wiemy, co tak naprawdę jedzą nasze dzieci i nie wiemy jak wygląda tort, jeśli nie wchodzimy na basen
– niektórzy rodzice mogą obawiać się zostawić dziecko na basenie
– jeśli rodzic chce zostać na basenie, ponosi dodatkowe koszty

Wybrane oferty:

Hajnówka: Park Wodny, Łódź: Aquapark Fala, Kraków: Park Wodny FitPark, Szczecin: Stenro, Wrocław: Aquapark, Zielona Góra: Mosir.

2. Kino

Organizując urodziny w kinie skorzystaliśmy z oferty Multikina. Ale podobne imprezy organizuje Cinema City, Helios i inne lokalne kina. Cena to ok. 50 zł na osobę i zależy od dnia organizacji urodzin i rodzaju filmu (2D czy 3D). Oferta Multikina obejmowała zwiedzanie kina, seans (była to przedpremiera), zestaw kinowy (napój i popcorn) i poczęstunek po seansie (pizza, napoje i tort w droższej wersji). Na koniec dzieciaki dostały figurki aktualnych bahaterów filmów animowanych, więc wszyscy wyszli zadowoleni i z prezentem. Impreza raczej dla starszych dzieci – wśród gości były maluchy 4-5 lat i nie były w stanie wytrzymać 1,5 seansu.

Plusy
– dzieci uwielbiają filmy animowane
– w opcji z tortem miałam z głowy zakup i przywożenie ciasta
– zwiedzanie zaplecza kina może być ciekawe i jest to coś innego
– w pobliżu są miejsca, gdzie można zaprosić rodziców na kawę
– możemy z wyprzedzeniem zaprosić dzieci na konkretny film i jeśli jest to przedpremiera to mamy gwarancję, że nikt nie widział filmu. Kiedy samodzielnie organizowałam urodziny w kinie dla starszego syna, repertuar i godziny pojawiły się dopiero w środę przed imprezą, która miała miejsce w weekend, co wymagało ponownego zaproszenia gości (jedne zaproszenia z datą i miejscem, a drugie z konkretną godziną i tytułem filmu).

Minusy
– w kinie z dziećmi musiał być opiekun
– niektóre dzieci, szczególnie te młodsze nudziły się
– animatorka była mało zaangażowana (ale to kwestia osoby)

Wybrane oferty:

MultikinoCinema CityHelios.

3. Ścianka wspinaczkowa

Na ściankę wspinaczkową w ramach urodzin zaprosił swoich kolegów nasz średni syn. Impreza polegała na wspinaniu się na ściankę z asystą instruktora. Wcześniej odbyła się rozgrzewka oraz instruktaż. Dzieci zostały podzielone na dwie grupy i wchodziły po kolei aż do końca ścianki. wśród atrakcji był też zjazd na tyrolce. W tym czasie w sali obok przygotowany był poczęstunek, ale niestety wszystko musiałam zabrać ze sobą. Na miejscu można było dokupić tylko kawę i przekąski. Całość wyszła dość drogo, prawie 700 zł, ale są tańsze oferty.

Plusy
– zajęcia sportowe i rywalizacja w postaci wspięcia się na sam szczyt jest fajną rozrywką dla dzieci
– możliwość poznania ciekawego sportu

Minusy
– część dzieci może się nudzić w czasie oczekiwania na swoją kolejkę
– wspinanie nie będzie atrakcją dla dzieci z lękiem wysokości (tak jak dla naszego najstarszego syna)

Wybrane oferty:

Jelenia Góra: Pochylnia, Kraków: CW Forteca, ReniSport, Avatar, Opole: Asgard, Poznań: Avana, Climbing Spot, Warszawa: Funclimb, Bulderbar, Wrocław: Eiger, Tarnogaj, Zerwa.

4. Park trampolin

W parku trampolin bawiliśmy się rok temu z okazji urodzin naszego najstarszego syna. Zabawa odbywała się pod okiem instruktora. Najpierw była rozgrzewka i zapoznanie się z zasadami korzystania z trampolin, a później zostały zorganizowane gry i zabawy. Oprócz tego mieliśmy przygotowany kącik z jednorazową zastawą. Cały poczęstunek musiałam zorganizować sama. Cena ok. 500 zł za 10 osób plus poczęstunek.

Plusy
– gwarancja bardzo aktywnej zabawy
– dzieciaki uwielbiają trampoliny, więc taki duży obiekt z wieloma dodatkowymi atrakcjami (np. koszykówka, basen z gąbkami, tor przeszkód) będzie super rozrywką

Minusy
– możliwość kontuzji – niestety trzeba podpisać zgodę na korzystanie przez dziecko z trampolin
– w lecie w tego typu halach jest gorąco (chyba że jest klimatyzacja)
– trzeba posiadać/zakupić specjalne antypoślizgowe skarpetki

Wybrane oferty:

   Białystok: Jumper Park, Bydgoszcz: Jamping Place, Park17, Chorzów: Hopsa, Gdańsk: JumpCity, Gdynia: JumpCity, Gorzów: FunJump, Katowice: JumCityJumpWorld, Kraków: GOJump, 300Frayda, Łódź: Saltos, Poznań: JumpArena Poznań Piątkowo, JumpArena Poznań Rataje, Radom: Happy Jump, Słupsk: JumpIn, Szczecin: Jump Szczecin, FunJump Struga, FunJump Turzyn, Toruń: JumpArena, Wrocław: GOJump, JumpWorld, JumpHall, Warszawa: Hangar646, Zabrze: JumpWorld.

5. Wspólne gotowanie

Wspólne gotowanie to bardzo fajny pomysł na urodziny dla dziewczynek, ale sprawdził się też w przypadku chłopców. Mój syn był na takich urodzinach i dzieci razem przygotowywały pizzę i potem ją jadły. Są też inne możliwości, np. pieczenie muffinek. W ten sposób mamy część poczęstunku z głowy, a dzieci świetną zabawę, bo przecież nie ma to jak zjeść coś, co się samemu ugotowało.

Plusy
– integracja
– nauka gotowania
– spożywanie samodzielnie przygotowanych posiłków

Minusy
– może być problem z dzieckiem uczulonym na któryś ze składników

Wybrane oferty:

Gorzów: Let’s Cook, Katowice: Klub Kulinarny, Kids Kitchen, Kraków: Kulinarne Kreacje, Opole: Akademia Młodego Kucharza, Poznań: Kulinarne Przygody, Śląsk: Cynamon, Warszawa: Little Chef, Małe przyjemności, Kącik Kuchcika, Wrocław Przepis Wrocław, Akademia Młodego Kucharza, Dove, Zielona Góra: Ence Ręce.

6. Laserowy paintball

Strzelanie to typowo męska zabawa, ale może spodoba się i dziewczynom. Zabawa polega na strzelaniu z broni laserowej biegając/ukrywając się w labiryncie. Gracze mają na sobie kamizelki, do których się strzela. Umieszczone w nich czujniki zliczają punkty. Każdy ma określoną ilość laserowych nabojów. Dużo jest przy tym zabawy, a chłopcy mogą się pobawić w wojnę. My skorzystaliśmy z oferty Laser Tag Nyska we Wrocławiu. Obiekt jest czysty i dobrze przygotowany, jednak mieści się w piwnicy i o ile na zewnątrz było ciepło i wszyscy byliśmy w krótkich rękawach, to na dole było wszystkim trochę zimno. Mieliśmy do dyspozycji swoje pomieszczenie i zastawę (kubki, talerzyki, sztućce, nóż do torta). Poczęstunek musiałam zorganizować sama, na miejscu trzeba było kupić napoje. Były zorganizowane trzy gry po 20 min., mieliśmy swojego opiekuna, który przeszkolił dzieci i czuwał nad zabawą. Chłopcy dobrze się bawili, niektóre dziewczynki też.

Plusy
– integracja
– zabawa z bronią – chłopaki to lubią
– gra strategiczna
– w większości tego typu miejsc są jeszcze do dyspozycji dzieci piłkarzyki, gry planszowe, konsole

Minusy
– jednak to broń i strzelanie, niektórzy rodzice mogą mieć wątpliwości (przemoc, strzelanie do ludzi itp.), jednak w grupie mojego syna nie było problemu, a wszyscy potraktowali to jako zabawę
– w niektórych miejscach jest ograniczenie wiekowe (np. od 8 lub 10 lat)

Wybrane oferty:

 Bydgoszcz: Laser Fight, Kielce: Laser Game, Kraków: Laserpark,  Legionowo: Laser-War, Lublin: Laser City, Szczecin: Labirynt Arena, Śląsk: Laser House, Toruń: Bunkier 51, Warszawa: Blast Arena, Laser Camp, W5 Arena, Boar, Event Club, Wrocław: Kwatera Główna, Zona 71, LaserTagNyska.

7. Grota solna

W grocie solnej jeszcze nie byliśmy, choć słyszałam, że również w takim miejscu można zorganizować dziecku urodziny. Jest tam na pewno wyjątkowa atmosfera, ciekawe wnętrze, ciepłe światło. Wszystko zależy od animatora, który zajmie się dziećmi.

Plusy
– wyjątkowa atmosfera
– zdrowe otoczenie
– niska cena

Minusy
– głównie są to zabawy z animatorem

Wybrane oferty:

Legionowo: Grota Solna, Lublin: Grota Solna, Toruń: Yodo, Tychy: Świat solny, Warszawa: Jaskinia Solna Almodis, Wrocław: Grota Solna.   

8. Tor kartingowy

W programie takich urodzin jest zapoznanie się z zasadami obowiązującymi na torze, co oznaczają flagi, z zasadami bezpieczeństwa. Dzieci zostają podzielone na grupy i odbywa się jazda po torze (do 10 min.). Druga część imprezy, czyli tort, poczęstunek i ewentualne inne atrakcje odbywa się w osobnej sali.

Plusy
– możliwość sprawdzenia się za kółkiem
– rywalizacja
– motoryzacja – chłopaki to lubią

Minusy
– sam przejazd jest krótki i trwa kilka minut
– trzeba posiadać kominiarkę
– niektóre tory stosują limit wieku, niektóre limit wzrostu

Wybrane oferty:

 Bielsko-Biała: Zyg-Zak Karting, Kraków: WRT-Karting, Racing Kart, Olsztyn: Tor Kormoran, Rzeszów: Reskart, Sopot: Kart Center, Sosnowiec: Autodrom, Sulejówek: Kartrock, Warszawa: A1KartingPole-Position

9. Kręgle

Imprezę na kręgielni zorganizowaliśmy synowi z okazji 10 urodzin. Była to dla niego i jego gości super zabawa. Przede wszystkim rywalizacja – kto ile kręgli zbije, ile punktów zdobędzie, kto wygra ranking. Akurat w klubie, w którym byliśmy było dość drogo – i to był główny minus imprezy. Dla starszych dzieci, będzie to fajna gra, dla młodszych może być ciężko rzucić kulą.

Plusy 
– można zorganizować turniej, zabawa będzie jeszcze lepsza
– w niektórych kręgielniach jest możliwość ustawienia bocznych band, dzięki którym młodszym dzieciom będzie się lepiej grało

Minusy
– nie wszystkie kręgielnie posiadają buty w małych rozmiarach, dlatego trzeba pamiętać o swoim obuwiu zmiennym
– niektóre kręgielnie nie pozwalają na wniesienie własnego jedzenia
– kule są dość ciężkie i młodsze dzieci mogą mieć problem z rzucaniem (trzeba się dowiedzieć o minimalny wiek dzieci).

Wybrane oferty:

Bełchatów: Sport Hotel, Bydgoszcz: Olimpic BC, Dąbrowa Górnicza: Nemo, Gdańsk: MK Bowling, Soprano, Gorzów: Bowling Słowianka, Jastrzębie Zdrój: Bowling Club, Katowice: Gravitacja, Galaktyka Club Garage, Kraków: Pink Bowling Club, Lubin: RCS Lubin, Łódź: Grakula Manufaktura, Król kul, Opole: Szara Willa, Poznań: Niku Bowling, Radom: Kręgielnia Platinium, Rzeszów: Galaktyka, Kula Club, Sopot: Aquapark, Szczecin: MK Bowling, Tychy: U Przewoźnika, Warszawa: Bowling & Bilard Club, Spin City, OSiR Praga Południe, Wrocław: Miraż, Creator, Sky Bowling, Zielona Góra: Bowling Club, Magma.

10. ZOO, rancho i zagrody

Kilka razy byliśmy na imprezie urodzinowej w zagrodzie, w której były wiaty ze stołami i ławkami, zwierzęta domowe, ogromna piaskownica z placem zabaw i bar, gdzie można było zjeść. O ile była ładna pogoda, dzieciaki bawiły się świetnie. Minusem było to, że większość, tzn. jedzenie dla dzieci i dorosłych (dorośli zostają, bo zwykle takie miejsce jest poza miastem) oraz zabawy dla dzieci trzeba było zorganizować samemu. Ale są miejsca, np. ZOO, gdzie atrakcje i całe urodziny są przygotowane przez pracowników lub właścicieli.

Plusy
– dzieci mają okazję obcowania ze zwierzętami, poznania ich bliżej
– w zależności od miejsca zwierzęta można karmić
– zabawa na świeżym powietrzu, obcowanie z przyrodą
– wiele pozytywnych emocji

Minusy
– często rancha i osady znajdują się poza miastem i trzeba tam dojechać
– niektóre dzieci mogą bać się zwierząt lub mieć alergię np. na sierść
– ważna jest pogoda, bo zajęcia odbywają się na świeżym powietrzu

Wybrane oferty:

Chorzów: ZOO, Gałów k. Wrocławia: Stajnia Ardena, Gdańsk: ZOO, Krzeszowice (między Katowicami a Krakowem) Rancho Artemidy, Łódź: ZOO, Olsztyn: Stadnina, Owińska k. Poznania Traperska Osada, Płock: ZOO, Przęsocin k. Szczecina: Folwark Podkowa, Smętowice k. Szczecina: Gospodarstwo Agroturystyczne Smętowice, Sopot: Galoopka, Tanowo k. Szczecina: Koński Gaj, Tczew: Stajnia Wieniawa, Warszawa: Stajnia Pociecha, PGR Bródno, Wrocław: ZOO (Afrykarium), Zabierzów k. Krakowa: Rogate Rancho.

11. Zabawa w Indian

Urodziny w wiosce indiańskiej może być bardzo fajną, rodzinną i plenerową imprezą. Często takie wioski mają wspaniałe namioty indiańskie, miejsce na ognisko, stroje, możliwość postrzelania z łuku i organizacji innych zabaw, które kojarzą się z tą kulturą. My ostatnio byliśmy na imprezie w Wiosce Indiańskiej Pocahontas koło Wrocławia. Jest to dość spore miejsce zagospodarowane indiańskimi namiotami, wiatami do organizacji przyjęcia i innymi atrakcjami dla dzieci (ogromna piaskownica ze statkiem pirackim, labirynt, wspinanie się na usypaną górę, strzelnica, miejsca na ognisko). W pierwszym momencie byłam nieprzyjemnie zaskoczona ilością organizowanych w tym samym czasie przyjęć – było ich chyba z 7. Ludzi i dzieci było więc mnóstwo. Jednak nasza grupa dzieci, podobnie jak pozostałe, została przydzielona do animatorki, która przebrana w strój indiański miała zająć się dziećmi. Byłam pod wrażeniem zaangażowania animatorów. Dzieci nie nudziły się, bo ciągle były jakieś zabawy, poznawanie obyczajów indiańskich, zgadywanki i quizy, prace plastyczne i konkursy. Organizatorzy stosują metody Montessori i to widać w zabawach – dzieci zdobywają wiedzę, poznają świat, mogą wszystko poczuć i dotknąć. Naprawdę podobało mi się to! Poszczególne grupy nie wchodziły na siebie, a w środku imprezy wszyscy zostali zaproszeni do odtańczenia tańca indiańskiego (w tańcu i śpiewach brały dział i dzieci i rodzice), poprzedzonego przemową Wodza. Ku mojemu zdziwieniu, wódz wyglądał jak Indianin i na pewno nie był polskiego pochodzenia (jeśli był, to gratulacje za kamuflaż!). Przy tym wszystkim zabawa trwa 3 godziny, a cena 350 zł za 10 dzieci (poza weekendem 15) jest naprawdę konkurencyjna. Jest możliwość organizacji urodzin również w innych klimatach – pirackie, gliniane, ogrodnicze, co kto lubi, oferta jest bogata, a pogoda nie jest żadną przeszkodą w zabawie.

Plusy
– zabawa na świeżym powietrzu
– przybliżenie kultury indian
– integracja i możliwość zabawy całymi rodzinami

Minusy
– ważna jest pogoda, gdy leje ciężko bawić się w Indian
– dojazd – niekiedy tego typu miejsca znajdują się za miastem

Wybrane oferty:

  Gdynia: Adventure Park, Tipi Garden, Kamieniec Wrocławski: Tipi Town, Kiełkowice (woj. Śląskie): Indianie Ogrodzieniec, Ozorków (30 km od Łodzi): Tatanka, Szczyrzyc (40 km od Krakowa): Wioska Indiańska, Trąbki k. Krakowa: Rancho Furia West, Wrocław: Wioska Indiańska Pocahontas, Zalas (30 km od Krakowa): Wioska Arapaho, Zalasowa k. Tarnowa Fort Wapiti

12. Park linowy

Park linowy to kolejna propozycja organizacji urodzin na świeżym powietrzu. Parki mają w ofercie różne trasy, więc można wybrać odpowiednie do wieku. Często znajdują się na terenach leśnych lub parkowych, co daje dodatkowo możliwość spacerów, przygotowania ogniska czy innych zajęć sportowych.

Plusy
– zabawa na świeżym powietrzu
– sprawdzenie się na trasach, motywacja do pokonania własnych słabości
– ogólnorozwojowa rekreacja
– współpraca w grupie przy pokonywaniu przeszkód

Minusy
– wiele zależy od pogody
– dzieci mogą się bać wejść na trasę na przykład z powodu lęku wysokości (choć te trasy przygotowane specjalnie dla dzieci są nisko zawieszone)

Chorzów: Park Linowy Silesia, Gdańsk: Port Brzeźno, Gdynia: Adventure Park, Serock pod Warszawą: Park Linowy Jachranka, Trąbki k. Krakowa: Rancho Furia West, Tychy: Park Linowy Paprocany, Warszawa: Park Linowy, Park Linowy Bielany, High Position.

13. Pokoje zagadek – Escape room

Mój syn, kiedy wrócił z imprezy organizowanej w jednym z Escape Room, był trochę wystraszony i powiedział, że nie chce już więcej iść na takie urodziny. Nie wiem, czy wziął całą zabawę naprawdę na serio czy wrażenia przygotowane przez organizatorów były trochę na wyrost, fakt, że dziecko przeżyło chwile grozy.

Plusy
– atmosfera tajemnicy, grozy, zagadek
– coś innego
– zagadki logiczne, które rozwijają spostrzegawczość, logiczne myślenie, kreatywność i wyobraźnię
– współpraca w grupie i integracja

Minusy
– dzieci mogą za bardzo wziąć na serio taką zabawę, choć jest tu monitoring i możliwe przerwanie gry
– nie zawsze się udaje rozwiązać zagadkę (w niektórych pokojach zagadek młodsze dzieci są prowadzone przez animatora)

Wybrane miejsca:

Kraków: Gamescape, Łódź: Room Escape, Poznań: Tajemniczy Pokój, Radom: Mystery House, Szczecin: Escape Room, Warszawa: Dom Zagadek, Escape Room, Black Cat Escape, House Escape, Team Exit, Wrocław: Dom Zagadek Exitus (tylko dla dzieci), Outroom.

14. Plener

Kiedyś zorganizowałam dla mojego dziecka imprezę w plenerze. W programie było poszukiwanie skarbów w formie gry terenowej. Dzieciaki bawiły się dobrze, choć mój syn nie za bardzo.

Plusy
– zabawa na świeżym powietrzu
– możliwość zorganizowania zabawy dla dużej liczby dzieci
– w zabawę można zaangażować rodziców

Minusy
– wiele zależy od pogody
– bierzemy na swoje barki całą organizację
– koszty – raczej będą większe niż w przypadku urodzin organizowanych na basenie czy kręglach (w zależności od programu, liczby osób, dodatkowych upominków i wystroju – w moim przypadku było drożej).

Imprezę dla dzieci opisałam w poście “Zabawa w szukiwanie skarbów“.

15. Dom

Imprezę można zorganizować także w domu. Plan imprezy zależy od wyobraźni rodzica i dziecka, a także od warunków mieszkaniowych czy ogrodowych. Przykładowe pomysły:
– Piżama Party – wieczorne oglądanie filmów/filmów animowanych, popcorn, przekąski, słodkości, spanie u solenizanta
– Wieczór z grami – gry na konsoli, oglądanie filmów (np. Gwiezdne Wojny), popcorn, przekąski, słodkości, spanie u solenizanta
– Wyjście do kina, poczęstunek w domu – pizza, przekąski, zabawa na podwórku/ogrodzie
– Raut w ogrodzie, animator, poczęstunek
– Wspólne gotowanie – maffinki, makaron, pizza, inne proste przepisy
– Zabawa w księżniczki – stroje księżniczek, nauka makijażu, układania fryzur, pokaz mody, przebieranki, poczęstunek.

Plusy
– w zależności od atrakcji może być taniej
– dzieci lubią spać u kolegów/koleżanek – zawsze to coś innego niż codzienna rutyna
– integracja

Minusy
– polecam osobom z zacięciem animatora
– może być trudno zapanować nad dużą ilością dzieci, szczególnie w małym mieszkaniu
– wszystko mamy na swojej głowie

Myślę, że w tej całej organizacji urodzin powinno się zachować umiar. Wydać 500 zł na urodziny to moim zdaniem dużo, ale w takich czasach żyjemy, że w zasadzie większość dzieci obchodzi swoje jubileusze poza domem, a z roku na rok te pomysły na spędzenie tego wyjątkowego dnia w roku są coraz bardziej oryginalne. Choć z drugiej strony, kto by nie chciał ten jeden dzień w roku mieć naprawdę wyjątkowy?

Czy macie jakieś inne pomysły na urodziny? Podzielcie się!

Może ci się również spodobać
4 Komentarze
 1. Mila mówi

  A urodziny w szkółce piłkarskiej?robił ktoś? ciekawa jestem czy to dobry pomysł?

  1. Joanna - Dom na głowie mówi

   Ja nie robiłam i moje dzieci nie były na takich urodzinach. Ale jeśli twoje dziecko ma imprezę na wiosnę lub lato albo szkółka ma jakąś halę to może fajny byłoby rozegranie meczu, może warto byłoby zaangażować rodziców (chociażby do kibicowania). Dużo zależy też od animatora – jak przeprowadzi wspólną zabawę. Można zrobić wiele konkursów z piłką: kto dłużej będzie odbijał, kto więcej strzeli goli, kto wykona jakiś fajny trik. Pogadaj ze szkółką i ze swoimi dziećmi, może coś ci się wyklaruje 🙂

 2. Buba Bajdocja mówi

  Moja 6-letnia wówczas córka była kiedyś na urodzinach koleżanki w muzeum archeologicznym.
  Wróciła zachwycona panią oprowadzającą i zafascynowana dinozaurami (to był główny temat).

  1. Joanna - Dom na głowie mówi

   Nie byliśmy nigdy w muzeum na urodzinach, ale rzeczywiście, może to być fajny pomysł! Dzięki 🙂

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.