Nowości książkowe dla dzieci wiosna 2018

0 181

Traktorki dla dzieci, zabawki rolnicze. Traktorki Rolly Toys. Brykacze.pl - sklep z zabawkami.

Trochę się w naszej biblioteczce zastało, więc jak pojawiły się u nas nowości książkowe dla dzieci, z przyjemnością zapoznaliśmy się z nowymi bohaterami i ich przygodami. Stare książeczki, choć ukochane, troszkę już nam się znudziły. Czas więc sięgnąć po inną lekturę, dać się porwać nowym opowieściom i zaprzyjaźnić się z całkiem nowymi bajkowymi postaciami.

Jak zostać piratem? Wyprawa na Karaiby – Barbara Wicher 


Głównym bohaterem tej powieści jest Tomek, który otrzymuje tajemniczy list od wujka Gustave Tornade. Nic by nie było w tym dziwnego, gdyby nie to, że przed 10 laty wujek zaginął na morzu. “Przyjedź na mój grób” pisze po francusku wuj, a Tomek postanawia ruszyć w podróż na Karaiby, żeby rozwiązać zagadkę tajemniczego listu. W podróży młodego bohatera czeka wiele przygód. Morza bowiem roją się od piratów i okrytych złą sławą żeglarzy, którzy napadają, łupią i grabią. Ale Tomek mimo to chce iść w ślady swojego wuja, który był wytrwałym i niezłomnym poszukiwaczem skarbów. Nierozwiązane od lat zagadki, tajemnicze mapy, nieznane lądy, typy spod ciemnej gwiazdy, mnóstwo zdjęć i dziennik pokładowy, a w nim ekscytująca relacja z wyprawy! Co takiego wydarzyło się przed laty i czy ukryte kosztowności zostały odnalezione? Czas rzucić wszystko i ruszyć ku wielkiej przygodzie!

Książeczka ma 80 stron i jest przeznaczona dla dzieci w wieku 6-9 lat. Jest też bardzo ładnie wydana, kolorowa, z pięknymi ilustracjami. Myślę, że idealnie nadaje się do poczytania w czasie wakacji. Do kupienia TU.

Nowości książkowe dla dzieci

O czym szumią drzewa – Peter Wohlleben


Ta książka bardzo wpadła mi w oko. Jak każda mama, lubię, kiedy moje dzieci uczą się czegoś z książek. A ta jest niesamowita, bo prostym językiem opowiada o życiu drzew. Czytaliśmy ją w drodze do lasu właśnie i wszyscy byli zainteresowani ciekawostkami, o których pisze autor. Bo kto wie, czy drzewa mają pryszcze? Albo jak działa leśna klimatyzacja? Jak zrobić gumę do żucia z żywicy? I, co bardzo ciekawe, jak działa leśny internet? Na te pytanie i wiele innych znajdziecie odpowiedź w tej książce. Są też zadania do wykonania i quizy. Zresztą czytając, można zadawać dzieciom pytania na bieżąco. Ja tak robiłam i zgadywali wszyscy. Zabawa była przednia, a przy okazji przekonaliśmy się, że nasz najstarszy syn sporo wie z biologii i umie logicznie myśleć.

Książka jest pomyślana jako przewodnik po leśnych spacerach, z mnóstwem ciekawostek i zadań dla młodych czytelników. W zamyśle jest to publikacja skierowana do dzieci w wieku 5-10 lat, do czytania z rodzicem lub samodzielnego odkrywania, ale jak pisałam wcześniej, wszyscy, bez względu na wiek, byliśmy zaciekawieni tą książką. Zajrzyjcie zresztą do środka i przekonajcie się, jaka świetna to propozycja i jak pięknie jest wydana http://bit.ly/CoSzumiaDrzewa.

Co mi się najbardziej podoba, to to, że jest napisana przez autentycznego leśnika, który kocha las i się nim fascynuje. Organizuje też wycieczki do lasu i opowiada o rosnących w nim drzewach, tak jakby były ludźmi. Bo okazuje się, że bardzo wiele mamy wspólnego, o czym wcześniej nie zdawałam sobie sprawy. Polecam! Książkę możecie kupić TU.

Nowości książkowe dla dzieci

Nudzimisie. Ostatnie spotkanie – Rafał Klimczak


“Nudzimisie” znam od kilku lat, bo czytaliśmy tę serię ze średnim synem. Bardzo mi się spodobał pomysł powołania do życia śmiesznych stworków, które wychodzą zza szafy zawsze, gdy Szymek – główny bohater – wykrzyczy “Nudzi mi się! Nudzi mi się!”. Jak my to, mamy, znamy! Wokoło milion pięćset zabawek, a nasze dziecko się nudzi! Przydałyby się wtedy takie fajne stworki, z którymi można przeżyć wiele ciekawych przygód! Poza tym “Nudzimisie” to seria dziesięciu książek, z bajecznymi ilustracjami i wieloma stronami – jest co czytać, szczególnie wtedy, gdy nasze dzieci polubią bohaterów. Tym razem Nudzimisie żegnają się z czytelnikami – to premiera ostatniej części serii.

W Nudzimisiowie Hubek ustanawia Dzień Do-wolności, podczas którego mieszkańcy mogą robić wszystko to, co im się podoba. Przez brak zasad magiczna kraina pogrąża się w chaosie. Czaruś, zainspirowany spotkaniem z Karolkiem w bibliotece, postanawia zbudować książkownicę – maszynę, która odczytuje myśli nudzimisiów i drukuje z nich książki. Mutek natomiast ogłasza turniej latawców. Hubek raz jeszcze odwiedza, dziesięcioletniego już, Szymka – bohatera, od którego zaczęła się cała historia. Urocze nudzimisie wracają po raz ostatni, by pomóc dzieciom w walce z nudą. Serię książek kupicie TU.

Tofik i wielka wygrana – Barbara Wicher


Przygody Tofika to seria humorystycznych, a zarazem mądrych książeczek, których bohaterem jest uroczy i psotny szczeniak. Od kiedy zamieszkał w domu Idy i Oskara, dzieci nie mają czasu na nudę! Tak powstała cała seria krótkich książeczek, idealnych do poczytania przed snem. Oczywiście każda historia jest pełna humoru i kolorowych ilustracji. Mój najmłodszy syn od razu polubił tego śmiesznego pieska i czytaliśmy tę część kilka razy. Poza tym fajnie się ją ogląda, bo jest mała i poręczna dla dziecka. Tofik to propozycja dla przedszkolaków. Książeczki z tej serii kupicie TU

 

Maks rozwiązuje zagadki – Katarzyna Zychla


Przygody sympatycznego hipopotama Maksa i jego przyjaciół z Turkusowej Doliny to kolejna seria, którą na pewno będziemy kolekcjonowali. Moje najmłodsze dziecię od razu się wkręciło w trzy opowieści zawarte w książeczce, choć tytuł naszym zdaniem jest trochę mylący. Mały spodziewał się zagadek – rebusów czy czegoś w tym stylu, a tu chodziło o różne historie, które przydarzyły się Maksowi i jego przyjaciołom, i którym trzeba było zaradzić.

Kim jest tajemniczy złodziejaszek, bezwstydnie grasujący w Turkusowej Dolinie? Czy puchacz Franciszek jest tak straszny, jak opowiadają? Co zburzyło sielankę letniego festynu? Tego się dowiecie z kolejnych przygód Maksa. Seria Świat Maksa i Zuzi idealnie nadaje się do poczytania dla przedszkolaków. Ponadto serię można kolekcjonować, książeczki zawierają kilka opowiadań, ilustracje są piękne, a cena zachęcająca (ok. 5 – 6 zł). Do kupienia TU.

Mały Chopin – Michał Rusinek


“Mały Chopin” to troszkę poważniejsza pozycja, ale przybliżająca dzieciom postać, którą każdy znać powinien. Ostatnio w przedszkolu Malutek miał zajęcia o Koperniku, więc jak najbardziej Chopin też się nadaje. Tym bardziej, że autor postanowił przedstawić nam nie słynnego kompozytora, ale małego Frycka, który dopiero miał się sławnym stać. Wierszowana opowieść o dzieciństwie naszego wielkiego artysty jest bardzo zabawna i w przystępny sposób opowiada o instrumencie, na którym grał Chopin, o utworach, które komponował i jego życiu rodzinnym. Książka jest bardzo artystycznie zilustrowana i nadaje się do czytania dzieciom od 5 lat. Do kupienia TU.

Nowości książkowe dla dzieci

Julek i dziura w budżecie – Sylwia Wojciechowska


Ta książeczka to co prawda już nie nowość, ale pomyślałam, że o niej napiszę, bo może przyda się Waszym dzieciom w nauce ekonomii. Bo “Julek i dziura w budżecie” to pierwszy przewodnik po finansach osobistych Waszego dziecka. To mnóstwo dobrej zabawy, podczas której Wasze dziecko dowie się więcej o wartości pieniądza, planowaniu wydatków, oszczędzaniu czy odróżnianiu potrzeb od zachcianek. Pozna pojęcia takie jak rata kredytu, budżet domowy, wolny rynek, popyt i podaż. “Julek” nie jest jednak kolejnym słownikiem pojęć ekonomicznych. Książka w lekki i przyjazny sposób porusza ważne dla dzieci tematy, takie jak przyjaźń, odpowiedzialność, zazdrość.“Julek” jest dedykowany dzieciom w wieku 6 – 10 lat, ale przypadnie do gustu zarówno nieco młodszym, jak i starszym czytelnikom. Do kupienia TU.

Nowości książkowe dla dzieci

Życzę Wam miłego czytania!

 

Może ci się również spodobać

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.