Pomysły na prezenty mikołajkowe dla dzieci

0 132

Traktorki dla dzieci, zabawki rolnicze. Traktorki Rolly Toys. Brykacze.pl - sklep z zabawkami.

Pomysły na prezenty mikołajkowe dla dzieci to już temat bardzo na czasie. Dlatego śpieszę z propozycjami nowych gier i quizów od Granny, którą, jak wiecie z poprzednich wpisów, lubię za jakość wykonania, świetne pomysły na gry i ich kolorowe i pięknie projekty. Dziś mam dla Was kilka propozycji dla przedszkolaków, troszkę starszych dzieci i nastolatków. Zobaczcie!

Gry w naszym domu mają swoje zasłużone miejsce. Kupuję je, jak tylko chłopcy wyrażą taką chęć lub gdy widzę, że gra ma walory edukacyjne, pobudza logiczne myślenie lub po prostu może być super rozrywką dla całej rodziny. Często to moje główne pomysły na prezenty mikołajkowe dla dzieci. A że czas już najwyższy, żeby się za czymś ciekawym rozejrzeć, pomyślałam o Grannie.

Już kiedyś pisałam o propozycjach Granny z serii Smart Games – są to gry logiczne dla dzieci – i małych, i całkiem dużych, w które można grać w pojedynkę. Mój najmłodszy syn jest nimi zachwycony, choć jeszcze nie do końca rozumie ich sensu i zasady zabawy. Jednak, kiedy wzięłam jedną z nich – Trzy Świnki – na wspólny wyjazd ze znajomymi, ich starsza córka od razu wciągnęła się w logiczne łamigłówki. Fajne jest to, że poszczególne zadania są ułożone od najłatwiejszych do najtrudniejszych i jeśli uważamy, że damy sobie radę na wyższym poziomie, przechodzimy od razu dalej. 

 

Pomysły na prezenty mikołajkowe dla dzieci 


Dziś mam dla Was jedną propozycję z tej właśnie serii i inne gry oraz quizy, które mogą być świetnym pomysłem na Mikołajki lub pod choinkę dla Waszych dzieciaków.

 1. Imionki – gra dla całej rodziny


  Imionki to gra, która od razu wpadła mi w oko. Chyba głównie ze względu na szatę graficzną. Jednak, kiedy zapoznałam się z zasadami gry, okazało się, że to świetna zabawa dla całej rodziny. 

  Dużą zaletą tej gry są bardzo proste zasady. Nawet najmniejsze dzieci (gra od 5 lat) szybko zrozumieją o co chodzi. W zestawie mamy karty z wizerunkiem różnych dziwnych stworków. Zabawa polega na tym, żeby wymyślić dla nich imiona. Talię tasujemy i kładziemy na środku stołu rewersem do góry. Gracze po kolei odsłaniają karty i jeśli Imionek pojawia się po raz pierwszy nadają mu imiona. No i tu jest najlepsza zabawa – można wymyślać całkiem abstrakcyjne imiona albo związane na przykład z wyglądem – tu jest pełna dowolność. Odsłoniętą kartę odkładamy na pulę kart odkrytych i następna osoba odsłania kolejną kartę. Jeśli Imionek na tej karcie ma już swoje imię, trzeba głośno je wypowiedzieć. Ten, kto będzie pierwszy, zdobędzie tę kartę i wszystkie znajdujące się pod nią w stosie kart odsłoniętych.

  Na pewno w zabawie potrzebny będzie refleks, dobra pamięć i kreatywność. A nade wszystko poczucie humoru, bo im bardziej wymyślne imię, tym trudniej będzie je sobie przypomnieć.

  Imionki kupicie w sklepie Granna – cena 29.99 zł
 2. Niezłe Ziółka – gra dla miłośników ogrodnictwa i przyrody


  “Niezłe Ziółka” to gra niebanalna i pełna zapachów. No bo z czym się kojarzą zioła? Z zapachem, aromatem, z ogrodem. Tu wszystko to mamy! Do tego piękne karty, kolorowe rysunki ziół i bogate opisy. Nic, tylko zakasać rękawy i zacząć uprawiać ogródek!

  Ziółka to gra trochę bardziej skomplikowana niż Imionki, więc to propozycja dla trochę starszych dzieci (od 8 lat). Niemniej, znowu jest to świetna gra dla całej rodziny i wcale nie znaczy, że skoro znasz się na roślinach, wygrasz rozgrywkę! Tu jeszcze trzeba być dobrym strategiem, podejmować trafione decyzje i logicznie pomyśleć.

  Gra polega na założeniu własnego ogródka i zdobyciu jak największej ilości punktów. Każdorazowo kolejny gracz odkrywa po kolei dwie karty. Jedną umieszcza albo w swoim albo we wspólnym ogródku, a drugą w tym, który nie został wybrany za pierwszym razem. Każdy gracz może posadzić poszczególne zioła w 4 różnych naczyniach wedle wskazań w instrukcji. Do wyboru mamy donice, skrzynki, słoiki i małe doniczki. Oczywiście wybór naczynia nie jest tutaj przypadkowy i każdy służy do hodowania innych zestawów roślin. W ciągu gry można też raz przesadzić swoje roślinki do innych pojemników.

  Kiedy talia ziół się wyczerpuje i gracze nie mogą użyć już żadnego ze swoich naczyń, gra dobiega końca, a uczestnicy zabawy podliczają zdobyte punkty. 

  W Ziółkach ważna jest strategia. Dlatego warto przyglądać się, co sadzi nasz konkurent. Na przykład, gdy sadzimy coś w dużej donicy, trzeba zajrzeć, czy sąsiad nie zabrał nam całej kolekcji kart jednej rośliny. W grę można grać w pojedynkę i w kilka osób (do 4). 
  Niezłe Ziółka kupicie w sklepie Granna – cena 39,99 zł
 3. Squla – seria dla uczniów szkoły podstawowej


  Jakiś czas temu pisałam o Squli – jest to platforma edukacyjna dla dzieci, zgodna z programem MEN i wolna od reklam. Jest, co prawda, płatna, ale nie są to duże pieniądze, a dzięki temu dzieci nie są atakowane reklamami, których może byśmy nie chcieli im pokazywać.

  Granna weszła we współpracę ze Squlą i wydała pięć różnych quizów z różnych dziedzin. Mamy więc: “Squla. Zabawy z ortografią”, “Squla. Matematyczne wyzwania”, “Squla. Wyprawy z geografią”, “Squla. Quiz klasa 2-3” i “Squla. Quiz klasa 4-6”. Każda z tych propozycji dopasowana jest trudnością i wiedzą do konkretnych klas szkoły podstawowej.

  Quizy składają się z kart z pytaniami, które bywają ciekawe i podchwytliwe. Obejmują one program z różnych przedmiotów z klas 2-3 lub 4-6. W zabawie trzeba wykazać się wiedzą i refleksem tak, aby odpowiedzieć najszybciej – wtedy otrzymuje się punkty.

  W “Zabawie z ortografią” trzeba odpowiednio uzupełnić wyraz, który widnieje na odsłoniętej karcie, literką z jednej z trzech kart, które trzyma się w ręce.

  Celem “Wypraw z geografią” jest uzbieranie kwarterów, czyli 4 kart z państwami z danego kontynentu. Na kartach umieszczone są ciekawostki na temat tych krajów, są mapy poszczególnych kontynentów oraz flagi państwowe. 

  Z kolei “Matematyczne wyzwania polegają na prawidłowym rozwiązaniu zadania poprzez wskazanie właściwej odpowiedzi. Za szybką i prawidłową odpowiedź otrzymuje się punkt.

  W każdej z tych pozycji znajduje się również bonus od Squli i jest to kod dostępu do platformy na 30 dni

  Całą serię kupicie w sklepie Granna:  “Squla. Zabawy z ortografią” – cena 19,99 zł, “Squla. Matematyczne wyzwania” cena – 19.99, “Squla. Wyprawy z geografią” – cena 19.99 zł, “Squla. Quiz klasa 2-3” – cena 34,99 zł i “Squla. Quiz klasa 4-6” – cena 34,99 zł
 4. Dżungla – gra logiczna dla jednej osoby


  “Dżungla” to jednoosobowa gra logiczna z serii Smart Games. W zestawie otrzymujemy plastikową planszę z 4 sektorami z jednej strony i jednym, dużym polem z drugiej. Po obu stronach powierzchnia podzielona jest na kwadraty, w których widnieją rysunki różnych zwierząt. Do tego mamy plastikowe nakładki w różnych kształtach. Zadanie polega na ukryciu za pomocą nakładek poszczególnych zwierząt w taki sposób, aby jedne były widoczne, a drugie zasłonięte. Każde zadanie jest umieszczone w poręcznej książeczce, w której również znajdują się rozwiązania (niekiedy trzeba po nie sięgnąć). 

  Byłam pod wrażeniem tej gry. Z jednej strony spodobała mi się jakość wykonania – mocna plastikowa plansza i nakładki, a z drugiej zadania, które naprawdę nie są proste, trzeba trochę pogłówkować. Dodatkowo mamy zadania łatwiejsze na jednej stronie planszy i trudniejsze po drugiej stronie planszy. Gra dla dzieci od 7 lat.

  Grę “Dżungla” kupicie w sklepie Granna – cena promocyjna 74,99 zł

 

Lubię gry niebanalne i ciekawe. Doceniam też wkład wydawcy w szatę graficzną, pomysł i przygotowanie pozycji. Zestawy, które pokazałam Wam powyżej, spełniają wszystkie te zadania. Myślę, że są świetnym pomysłem na prezenty mikołajkowe, pod choinkę lub na urodziny. Moje dzieciaki na pewno je otrzymają 6 grudnia. Jeśli szukacie innych propozycji, może coś znajdziecie w innych moich postach:

 

Pomysły na prezent dla 11-latka

Może ci się również spodobać

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.