Squla – platforma edukacyjna dla dzieci

4 188

Traktorki dla dzieci, zabawki rolnicze. Traktorki Rolly Toys. Brykacze.pl - sklep z zabawkami.

Odkąd wszystkie moje dzieci zaczęły używać smarfonów, tabletów i komputerów zachodzę w głowę, jak to zrobić, żeby te zdobycze techniki traktowali nie tylko jako rozrywkę, ale również źródło poszerzania i pogłębiania wiedzy. Rozwiązaniem problemu mogłaby być platforma edukacyjna, których pełno jest w internecie. Ale jak wybrać właściwą, która będzie zgodna z programem nauczania, bezpieczna dla dzieci i wolna od reklam?

Dzisiejsze pokolenie to dzieci, które prawie nie odrywają się od swoich komórek. Biegle posługują się internetem, korzystają z aplikacji i mediów społecznościowych. Nie znają świata, kiedy nie było tego dobrodziejstwa, więc bez problemu funkcjonują w wirtualnej chmurze. A my jesteśmy cyfrowymi rodzicami, których zadaniem jest mądrze zarządzać dostępem do sieci. 

Skoro tak jest zbudowany świat, że nie odłączymy dzieci od komórek, musimy czuwać nad treściami, które do nich trafiają za pośrednictwem tego medium. Dobrze, gdy podsuniemy im coś na miarę ich oczekiwań, podane w taki sposób, aby nie było tu dysonansu między tym, co otrzymują, a tym, co znają ze świata gier i aplikacji. 

 

Sama, jako mama, mam ten dylemat. Chłopcy, jeśli tylko mogą, porywają swoje elektroniczne zabawki i znikają na dobre parę godzin w swoich pokojach. Cisza, która zalewa nasz dom uspokaja moją czujność. Do końca więc nie wiem, co robią i na jakie strony wchodzą. Boję się o treści, które mogą znaleźć w odmętach internetu, a jednocześnie trudno mi nadążyć za trendami, które podchwytują w mig moje dzieci. Dlatego długo szukałam takiego miejsca, w którym czuliby się dobrze, a ja wiedziałabym, że jest tam bezpiecznie, a bawiąc się i grając mogli się czegoś nauczyć. Tak trafiłam do Squli, czyli takiej wirtualnej szkoły.

Czym jest platforma edukacyjna dla dzieci – Squla?


To przede wszystkim platforma edukacyjna zgodna z podstawą nauczania w klasach 1-6. Mamy tu wszystkie przedmioty, które nasze dzieci przyswajają podczas swojej edukacji w podstawówce, a ramach każdego mnóstwo zadań, łamigłówek i quizów. Platforma oferuje również materiał edukacyjny dla przedszkolaków, a poszczególne zadania czytane są przez lektora i zawierają piękne, kolorowe ilustracje. Wszystko po to, aby zgłębić albo przyswoić aktualnie przerabiany materiał, a także nauczyć się pierwszych literek, cyferek lu słówek po angielsku (sprawdź demo). 

Ale co to jest za nauka! Wszystko jest tak zaprojektowane, jakbyśmy poruszali się nie po tajnikach wiedzy, z którą nasze pociechy nie zawsze są za pan brat, ale po levelach super wciągającej gry przygodowej. Gry, w której dodatkowo za wkład pracy i zdobycie kolejnego poziomu otrzymuje się wirtualne pieniądze. Zdobyte trofea można wymienić na kupony do Empiku czy na Allegro, a tam – hulaj dusza – książki, gry, gadżety, co kto woli!  

 

Platforma mega możliwości


Aż trudno uwierzyć, ale na Squli znajduje się ponad 50 000 zadań, które są przeznaczone dla przedszkolaków i uczniów klas podstawowych. Zadania te zostały przygotowane przez autorów podręczników edukacyjnych oraz samych nauczycieli. W tej chwili jest to jedyna platforma edukacyjna, na której uczniowie mogą powtórzyć materiał ze wszystkich przedmiotów szkolnych. Poza tym Squla jest udostępniania szkołom za darmo. Można dzięki niej prowadzić turnieje międzyklasowe, gry, przydzielać uczniom indywidualne zadania i zrobić powtórkę do kartkówki. 

Miejsce wolne od reklam


Squla to przedsięwzięcie, którego źródłem dochodu są tylko wpływy z abonamentu. Oznacza to, że za kilkanaście złotych miesięcznie (najtańszy jest abonament roczny i wynosi 12,99 zł za miesiąc) otrzymujesz dostęp do tak rozbudowanego narzędzia, które jest wolne od reklam, powiadomień, a nasze dane osobowe są całkowicie bezpieczne. Dla mnie super sprawa i warto za to zapłacić!

 

Konto rodzicielskie


Platforma daje rodzicom możliwość sprawdzenia osiągnięć swojego dziecka, a także wyłowienia słabych punktów i niedociągnięć, nad którymi trzeba popracować.  Można to sprawdzić na koncie rodzicielskim w każdym momencie. Szczegółowy raport pokazuje, ile czasu nasze dziecko spędziło na nauce i jaki jest tego efekt. Dzięki temu będziemy wiedzieć, z jakich przedmiotów naszym dzieciom idzie dobrze, a w których mają braki lub trudności. Dużym wsparciem są także porady ekspertów Squli w zakresie motywowania do nauki oraz efektywnego wykorzystania platformy w domu. 

 

Powtórka materiału


Wiecie doskonale, że czego jak czego, ale wprost nie cierpię powtarzania materiału na sprawdzian z moim najstarszym synem. A tu mam takie super narzędzie. Kolorowe, przyjemne w odbiorze i pełne tej samej wiedzy, którą musi znać mój syn, aby zaliczyć kolejny rozdział. Materiał na sprawdzian może powtarzać na platformie – to o wiele przyjemniejsze niż ślęczenie nad książką! Dodatkowo po każdym rozwiązanym zadaniu uczeń otrzymuje informację dlaczego dana odpowiedź jest prawidłowa lub nie. Platforma jest także interaktywna, dzięki czemu można rywalizować online ze swoimi rówieśnikami, co na pewno motywuje do zdobywania kolejnych poziomów.

Dlaczego warto?


Myślę, że w czasach, kiedy większość sprawdzianów czy egzaminów opiera się na testach wyboru, Squla trafia ze swoim materiałem w dziesiątkę. Oprócz tego oprawa graficzna i wprowadzenie elementów grywalizacji sprawia, że jest ona atrakcyjna dla młodego człowieka, a jednocześnie nie rozprasza jego uwagi natarczywymi reklamami. W przypadku mojego najstarszego syna, który ma problemy z koncentracją, jest to duży argument. Fakt, musimy za to zapłacić, ale kwota nie przekraczająca 20 zł miesięcznie, nie powinna stanowić problemu, zwłaszcza, gdy chodzi o edukację naszych pociech. Poza tym zawsze chciałam, żeby moi chłopcy kojarzyli swoje urządzenia mobilne nie tylko z rozrywką, ale przede wszystkim z możliwością poszerzania i zdobywania wiedzy. To wszystko daje mi platforma edukacyjna dla dzieci Squla i uważam, że to dobry wybór.

 

Może ci się również spodobać
4 Komentarze
 1. rodzinka 2+3 mówi

  widziałam demo tego syn miał na tablecie ale jakoś nie wciągnęło go to jak powiedział zbyt dziecinne… no cóż zadania dosyc trudne ale grafika mu nie odpowiada

  1. Joanna - Dom na głowie mówi

   A u mnie dzieci zaskoczyły, podobał im się pomysł. Zawsze lepsze to niż książki 🙂

 2. Niko Nikodem Sadlowski Sadłows mówi

  Mega. Technologia idzie do przodu a z nią edukacja. Dzieck w młodym wieku nie powinny używać tabletów ale nieco starsze mogą na tym skorzystać. Pozdrawiam

  1. Joanna - Dom na głowie mówi

   Tym bardziej, gdy jest szansa, że trochę pomoże to w nauce 🙂

Zostaw odpowiedź

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: