Szaszłyki drobiowe – znów obiad na szybko

64

Dziś postanowiłam zrobić szaszłyki drobiowe – czyli znów obiad na szybko. Miałam ananasa, 2 pojedyncze piersi z kurczaka i paprykę, więc nic tylko robić. Oprócz składników potrzebna będzie również patelnia grillowa (albo grill) i patyczki do szaszłyków.

Jak przygotować szaszłyki drobiowe:


Do przyprawienia mięsa użyłam po łyżeczce papryki słodkiej i pieprzu cayenne (mało ze względu na dzieci), tymianku i oregano. Poza tym sól, pieprz i kurkumę dla koloru. Przydało się również trochę czosnku (2 ząbki), natka pietruszki oraz oliwa z oliwek. 

szaszłyki4

Kiedy pokroiłam mięso w kawałki, obiadem zainteresował się mój najstarszy syn. Okazało się (jakoś na to nie wpadłam wcześniej), że szaszłyki drobiowe będą fajną atrakcją dla dzieci – szczególnie nadziewanie mięsa i reszty dodatków. Zresztą nie minęło parę minut i dołączył do nas średni syn. 

szaszłyki drobiowe 

Mięso poleżało trochę w zaprawie, a my pokroiliśmy dodatki. W trakcie preparowania ananasa zdałam sobie sprawę, że jednak za długo leżał w lodówce i trzeba go wyrzucić. Trochę mnie to zeźliło, bo ciekawie się zapowiadało wspólne przygotowywanie obiadu, a tu masz, taki nieprzewidziany wypadek! Postanowiłam jednak coś wykombinować, żeby jednak szaszłyki drobiowe na obiad wypaliły.

szaszłyki5

Pogrzebałam w spiżarni i znalazła się brzoskwinia z puszki. Pomyślałam, że też się nadaje i pokroiliśmy ją w kawałki. Do tego papryka i zaczęło się nadziewanie! Zabawa była przednia, a szaszłyki drobiowe podane z ryżem spałaszowane. 

szaszłyki drobiowe 

Jeśli macie ochotę na szybki i pyszny obiad, to takie szaszłyki są idealne. Smaczne, ładnie wyglądają i są proste do wykonania. Można również eksperymentować z różnymi dodatkami (czyli zrobić przegląd lodówki). A najważniejsze, że dzieciaki można zaangażować do pożytecznych zajęć. Dzieci, które uczestniczą w przygotowaniu potraw, chętniej je spożywają. Ja nie nadążałam piec, tak szybko znikały z talerzy moich dzieci!

szaszłyki drobiowe

Smacznego!

Polecam jeszcze inne przepisy na obiad z kurczaka:


Pieczone udka po portugalsku – pyszny kurczak w cytrynowej marynacie,
Sos serowy na szybki obiad – makaron w sosie serowym z dodatkiem piersi z kurczaka.