Zabawki konstrukcyjne dla chłopców 6-8 lat

1 1 514

Traktorki dla dzieci, zabawki rolnicze. Traktorki Rolly Toys. Brykacze.pl - sklep z zabawkami.

Zabawki konstrukcyjne dla chłopców to zwykle najlepszy pomysł na prezent dla mojego średniego syna. Mój syn lubi klocki i budowanie z elementów, więc zwykle wiem, co mu kupić. Przeszukując przed świętami internet trafiłam jednak na kilka fajnych zabawek, które rozwijają wyobraźnię, uczą logicznego myślenia i cierpliwości, a przede wszystkim bawią. Niektórych zestawy są niesamowite i warto na nie zwrócić uwagę.

Teifoc – murowane budowle z cegiełek


Ta zabawka konstrukcyjna składa się z miniaturowych, ceramicznych cegiełek, wodorozcieńczalnego cementu, miseczek do przygotowania zaprawy, kielni oraz podkładów pod budynki i planów budowlanych. Przeznaczona jest dla małych architektów w wieku od 6 do 12 lat. Każda cegiełka Teifoc może służyć do budowy zarówno zamku, jak i domu czy garażu – tutaj wyobraźnia nie ma granic. Cegiełki zrobione są z wysokiej jakości naturalnych materiałów. Glina jest mieszana i formowana w specjalnych maszynach, następnie suszona i wypalana w wysokiej temperaturze, dokładnie tak jak prawdziwe cegły używane do budowy prawdziwych domów. Zaprawa murarska jest zrobiona z drobnego piasku i ekstraktu z kukurydzy. 

Cement 250g Teifoc
Budowle z cegiełek – Młyn Teifoc
Budowle z cegiełek – Mini Zamek 2 plany Teifoc

Zabawki konstrukcyjne dla chłopców –  seria Mały konstruktor


To z kolei propozycja firmy Alexander, a zestawy zdobyły tytuł “Zabawki Roku 2016”. “Mały Konstruktor” to zabawka do samodzielnego montażu dla przyszłych inżynierów. Każdy model składa się z różnej wielkości i kształtów elementów metalowych, a także jest wzbogacony kolorowymi elementami z tworzyw sztucznych. Zestaw wyposażony jest w narzędzia, którymi za pomocą śrubek można skręcić i rozkręcić pojazd. Elementy zestawów można ze sobą łączyć tworząc własne konstrukcje. Zabawki z tej serii rozwijają zdolności manualne, wyobraźnię przestrzenną, umiejętności techniczne i cierpliwość oraz pomagają kształtować proces zapamiętywania. 

Mały konstruktor Truck
Mały konstruktor Złotówa
Mały konstruktor Kosmos Apis

Quadrilla – zabawka konstrukcyjna z kuleczkami


Quadrilla firmy Hape to bardzo fajna i jednocześnie prosta zabawka: budujemy konstrukcję, po której toczą się kolorowe, szklane kulki. Jednak do stworzenia tego toru dzieci muszą wykorzystać zasady logiki i rozwiązywania problemów, aby budowla zadziałała, a kulki potoczyły się bez przeszkód po wszystkich elementach aż do końca. Połączenie kulek i torów wyścigowych, prędkości i toczenia to sedno Quadrilli. Zabawa tym zestawem polega na zastosowaniu torów poziomych, oznaczonych kolorami klocków, oraz kolorowych kulek. Istnieje także możliwość tworzenia własnych melodii z wykorzystaniem zestawu muzycznego Music Motion Set, który obejmuje klawisze ksylofonu umieszczane w różnych elementach konstrukcyjnych, oraz zbudowania świecącej w ciemności stacji kosmicznej z wykorzystaniem zestawu Space City Set. Zabawka jest przeznaczona dla dzieci od 4 roku życia, ale mojemu synowi zaświeciły się oczy, kiedy mu pokazałam ten kulodrom. Myślę, że to zabawa dla całej rodziny.

 

Zestawy modelarskie


Mój ośmiolatek zainteresował się ostatnio modelarstwem i konstruowaniem różnych pojazdów. Jego prezent był szczegółowo zaplanowany. Miał to być model samochodu do sklejania. Znalazłam kilka fajnych propozycji w sklepie modelarskim Revell. Większość jest w kategorii wiekowej +10, ale są też dla 8-latków. Do zestawu trzeba dokupić klej, pędzelki i farby. Wybraliśmy model toyoty Celica, ale są też inne samochody: klasyczne, nowoczesne i wyścigowe, a także ciężarówki, okręty, seria Star Wars i Star Trek i wiele innych. Myślę, że może to być początek ciekawej pasji, która uczy cierpliwości, precyzji i koncentracji.

Klocki Plus-Plus – prostota i kreatywność


Kolorowe plusiki to bardzo ciekawe klocki duńskiej produkcji. Prosty sposób łączenia daje możliwości budowania konstrukcji płaskich i przestrzennych. Klocki bardzo rozwijają wyobraźnię i zdolności manualne, nadają się zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki. Poszczególne zestawy można łączyć ze sobą. Polecane dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat.

Klocki Plus Plus Mini Basic 760 szt zamek
Klocki Plus Plus Mini pastel 760 szt zamek

Klocki Plus Plus Mini Basic 1060 szt tor wyścigowy

 

Klocki Lego


Klocki Lego nie trzeba reklamować, to czysta klasyka i uważam, że każde dziecko powinno mieć takie klocki. Jednak, co mnie martwi, to to, że gotowe zestawy i serie są przez moich chłopców składane, a potem szybko się niszczą, klocki gubią w górze innych klocków i dziecko nigdy nie wraca do ponownego budowania tego samego zestawu. Pomimo to widzę, że po złożeniu jakiegoś pojazdu albo statku kosmicznego, chłopcy inspirują się do dalszego samodzielnego tworzenia. Obserwując swoich synów, widzę, że wykorzystują mechanizmy lub układy klocków, zaczerpniętych z gotowych zestawów, do swoich konstrukcji. Nigdy nie są one tak skomplikowane jak pierwotne, ale widać tu jakąś myśl techniczną. Mam też nadzieję, że zajęcia z robotyki staną się początkiem do budowania bardziej zaawansowanych modeli, ale do tego będą potrzebne zestawy Lego, które kosztują niestety fortunę. Szukając, ciekawych zestawów natrafiłam też na takie, których nigdy nie widziałam, na przykład z serii Architecture. Z klocków można konstruować znane budowle, takie jak Biały Dom, zabytki Wenecji lub Taj Mahal. Jednak są to zestawy dla starszych dzieci, a nawet młodzieży, bo od 12 lat wzwyż. Na tą chwilę skupię się na serii Lego Technic, Minecraft i Star Wars, których mój syn jest fanem:

Lego MINECRAFT 21133 Chatka czarownicy
Lego Technic Kaskaderska terenówka
Lego STAR WARS 75164 Rebel Trooper

 

Brixies – gadżeciarskie klocki w wersji mini


Jeśli jesteśmy przy klockach Lego, warto wspomnieć tu Brixies, czyli Lego w miniaturze. Są to malutkie klocki, o wymiarach zaczynających się od 3×3 mm, z których można budować miniaturowe budowle, zwierzęta czy inne figurki. Klocki są bardzo modne i są fajnym gadżetem. Polecane dla dzieci od 8 lat.


Brixies Katedra w Monachium
Brixies Tadz Mahal
Brixies Karuzela Cena

Brixies Pies Cena

Zestawy Zoob


Zoob to zabawka konstrukcyjna o całkowicie nowatorskim sposobie łączenia, który pozwala na ułożenie dwudziestu różnych kombinacji z pięciu rodzajów klocków. Można z nich budować pojazdy, dinozaury, zwierzęta, budowle, pierścienie, korale, korony, ludziki, co tylko wyobraźnia podpowie. Budowa z klocków Zoob pozwala nie tylko na konstruowanie wspaniałych modeli, ale również na twórczą zabawę wszystkim tym, co dziecko stworzyło. Klocki Zoob rozwijają koordynację ręka-oko, precyzyjne umiejętności motoryczne oraz stymulują kreatywność i rozumowanie przestrzenne u dzieci. 

 

4M – nauka przez zabawę


Zestawy 4M to zabawki konstrukcyjne, dzięki którym dziecko przy okazji dobrej zabawy może również zaczerpnąć wiedzy z dziedziny matematyki, fizyki, astronomii, ochrony środowiska czy mechaniki. Seria Green Sience lub Mechanika i Zabawa, przeznaczone dla dzieci w wieku 8+, pokazują jak stworzyć małe roboty, jak zbudowane są silniki, jak zbudować generator prądu napędzany wiatrem czy inne mechaniczne zabawki, które dzieci uwielbiają. W zestawach tych podoba mi się to, że z pomocą dorosłych można przekazać dziecku mnóstwo wiedzy z przedmiotów ścisłych, z którymi dzieci mają zwykle najwięcej problemów. Matematyka czy fizyka mogą być ciekawe, jeśli pokażemy dzieciom, jak naukę wykorzystać w kreatywny sposób. 

 

Geomag – magnetyczne konstrukcje


Geomag są to klocki magnetyczne, szwajcarskiej jakości. Składają się z plastikowych paneli, metalowych patyczków i niklowanych kulek. Pole magnetyczne umożliwia wprowadzenie zbudowanych konstrukcji w ruch. Istnieje możliwość tworzenia dowolnych, przestrzennych konstrukcji i budowli, a także figur geometrycznych lub modeli związków chemicznych. klocki rozwijają wyobraźnię przestrzenną, kreatywność i są pomocne w nauce.

Geomag Black&White 68 el.
GEOMAG PANELS 50 elementów GEO-461
Geomag PRO-L 110 el

To tylko kilka propozycji, jeśli znacie jeszcze jakieś ciekawe przykłady zabawek konstrukcyjnych, piszcie w komentarzach!

Może ci się również spodobać
1 komentarz
  1. olguska mówi

    super pozycje myślę że lego mojemu 6 latkowi by się bardzo i te pierwszy domek modele do skręcania mamy jedną wyścigówkę dostał jak miał 4 lata ale to stanowczo za wcześnie teraz by się bardziej ucieszył

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.