Kuchnie dla dzieci – od jakiego wieku są rekomendowane?

Zastanawiasz się nad zakupem kuchni dla dzieci? W tym artykule poznasz zalety takiego akcesorium i dowiesz się, w jakim wieku dziecko jest gotowe na zabawę z jego wykorzystaniem.

Wybór zabawek dostępnych na rynku sprawia, że przeglądając oferty sklepów, można łatwo się zagubić. Sensoryczne, edukacyjne, interaktywne, elektroniczne, tradycyjne – różnorodność kategorii, które można wyróżnić, wcale nie ułatwia wyboru. Naturalnie, dobierając dziecięce akcesoria, powinno się mieć na uwadze najróżniejsze czynniki – od potencjału rozwojowego, po tak prozaiczne aspekty, jak przestrzeń dziecięcego pokoju. Warto zacząć jednak przede wszystkim od zweryfikowana, czy kategoria wiekowa zabawki jest odpowiednia.

W sklepach internetowych i stacjonarnych oferujących zabawki dla dzieci, produkty porządkuje się najczęściej według tego wskaźnika. Kategoria wiekowa jest zazwyczaj pierwszym elementem, który jest weryfikowany, ponieważ pozwala to już na początku poszukiwań zakupowych wykluczyć akcesoria nieprzystosowane do potrzeb dziecka. Dla przykładu, książki, w których ilość tekstu jest stosunkowo duża, nie sprawdzą się w przypadku najmłodszych maluchów w grupie wiekowej 3-5 lat, które zwracają uwagę przede wszystkim na obrazki. Podobnie jest z innymi zabawkami, na przykład z kuchniami zabawkowymi dla dzieci, które kupisz w sklepach internetowych pokroju Dollo.

Kuchnie dla dzieci - od jakiego wieku są rekomendowane?

Kuchnia dla dzieci drewniana PICOLLO LUX

Kuchnia zabawka dla dzieci a kategoria wiekowa

Maluchy w wieku 0-3 lat nie są oczywiście gotowe, by bawić się tego rodzaju zabawkami. W ich przypadku sprawdzą się przede wszystkim niewielkie zabawki sensoryczne stymulujące zmysły. Kuchnie zabawkowe dla dzieci również można nazwać akcesoriami sensorycznymi, jednak sprawdzą się w przypadku większych maluchów. Największą frajdę z takiego prezentu będą miały dzieci w wieku od 3 do 5 lat, jednak również te nieco większe mogą być z niego zadowolone.

Drewniane kuchenki dla dzieci – dobór

Kategoria wiekowa zazwyczaj określona jest na opakowaniu, w którym sprzedawana jest zabawka. W sklepach internetowych na jej podstawie przyporządkowuje się akcesoria dziecięce do poszczególnych kategorii w sklepie. Zależy ona również od kwestii związanych z bezpieczeństwem. Zestawy zawierające małe elementy nie będą bezpieczne dla najmłodszych dzieci, ponieważ istnieje ryzyko ich połknięcia.

Gdy zweryfikujesz już kategorię wiekową, warto zwrócić uwagę na inne kwestie, które powinny determinować ostateczny wybór. Najważniejszą z nich jest materiał, z którego wykonano zabawkową kuchnię dla dzieci. Te wykonane z plastiku najczęściej są najtańsze. Coraz więcej rodziców z nich rezygnuje. Stoją za tym względy środowiskowe. W miarę z rosnącą świadomością ekologiczną coraz więcej opiekunów szuka alternatyw dla plastiku, który rozkłada się setki tysięcy lat i zanieczyszcza środowisko naturalne w coraz większym stopniu.



Wybór drewnianej kuchni dla dzieci to również kwestia bezpieczeństwa. Drewniane elementy trudniej jest złamać, zgnieść czy wyszczerbić. Sprawia to, że bawiąc się zabawkami z drewna, dziecko jest w mniejszym stopniu narażone na ryzyko skaleczeń czy połknięcia drobnych odłamanych części. Drewno jest też przyjemne w dotyku i wytrzymałe. Dzięki temu, inwestując w wykonane z niego zabawki, można liczyć na wieloletnią trwałość. To strzał w dziesiątkę dla osób dbających o środowisko, wysoką jakość i estetykę akcesoriów. Kto wie – może kiedyś drewnianą kuchnią będą bawić się kolejne pokolenia?

Kuchnie dla dzieci - od jakiego wieku są rekomendowane?
Kuchnia dla dzieci drewniana PICOLLO POLA
Może ci się również spodobać
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dziękujemy z pozostawienie komentarza.